KORONAVİRÜS

13 Nisan Koronavirüs Tablosu Açıklandı Vaka Sayısı 60 Bine Dayandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından her gün açıklanan Koronavirüs tablosu açıklandı. 13 Nisan tarihli Koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka sayılarında rekor kırmaya devam ediyoruz. 60 bin sınırına dayandık. Toplam vaka sayısı 59 bin 187 kişi oldu.

Türkiye Koronavirüs vaka sayılarında rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. 13 Nisan tarihi itibariyle 60 bin sınırına dayanan vaka sayımız giderek artıyor. Türkiye genelinde toplam da 306 bin 563 Kovid-19 testi yapıldı. 59 bin 187 kişinin testi pozitif çıktı. Koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 273 oldu.

Türkiye Korona kabusu yaşamaya devam ediyor. Her geçen gün artan vaka sayılarımız artık korkutmuyor. Bizzat korkuyu iliklerimize kadar işletiyor. 13 Nisan tarihinde yeni bir rekor kırarak. 60 bin vaka sayısına yaklaştık. Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden vatandaş sayımızda artmaya devam ediyor. 12 Nisan tarihinde Korona dan hayatını kaybeden 243 kişiyken 13 Nisan tarihinde bu sayı 273 kişiye çıktı.

Koronavirüs Türkiye’yi Esir Aldı

Koronavirüs resmen hepimizi esir almış durumda. Vaka sayıları ve ölümlere baktığımız zaman bugün açıklanan yeni kısıtlamaların ne kadar isabetli olduğu görülüyor. 60 bin sınırına yaklaşan vaka sayılarımız ve ölümlerimiz. Bugün bakanlar kurulu toplantısı sonrası açıklanan iki haftalık kısmı kapanmanın ne kadar doğru olduğunu bizlere gösteriyor. Bu sayılar aynı zamanda toplum olarak kurallara ne kadar sıkı sıkıya bağlanmamız gerektiğini bir kez daha bizlere göstermiş oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu