GÜNCEL

16 Kasım Korona Tablosu Ağır Hasta Sayısı Korkutuyor

16 Kasım Korona Virüs tablosu açıklandı. Ağır hasta sayısı korkutmaya başladı. Sağlık Bakanı yeni verileri açıkladı. Bugün itibari ile 96 kişi Korona salgından hayatını kaybetti.

16 Kasim 2020 Corona Tablosu aciklandi agir hasta artiyor

Korona virüs salgınında son günlerde rekor kırmaya başladık. Kamu oyu önlemleri tartışırken ağır hasta sayısında ki artış herkesi korkutmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı ” Tedbirlere uymak, birlikte hareket etmek bu mücadelenin en büyük silahı” açıklamasını yaptı. Kış aylarının gelmesi soğuk havanın etkisi ile yeni hasta sayısının artacağını tahmin ediyorduk. Ancak önlemlerle bu artışın dizginleneceğini ümit ediyorduk. Ancak önlemler hem toplum bazında yetersiz olması maalesef yeni hasta saysının artmasına neden oluyor.

Ağır Hasta Sayısı Giderek Artıyor.

Ağır hasta sayısı giderek artıyor. Kış ayalarının gelmesi ile birlikte soğuk havanın etkisini göstermesi ile yüz yüze etkileşim artıyor. Doğal olarak yeni vaka sayısı giderek artmaya devam ediyor. Toplum olarak kurallara uymakta yetersiz kalmamız maalesef Korona salgının da mücadele de ön planda bulunan sağlık çalışanların yükünü giderek artırıyor.

16 Kasim Korona Tablosu

16 Kasım tarihi itibari ile 3 bin 316 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımız 3 bin 610 kişi oldu. 96 kişi hayatını korona virüsten dolayı hayatını kaybetti. Tüm bu tablo açık ve net bize şunu gösteriyor ki artık devlet bazında keskin tedbirler alınması şart olmuştur. Toplumun yeterince kurallara uymaması gerçekten bu salgının yayılmasında büyük etken olarak karşımıza çıkıyor. Artık devlet olarak önlemlerin alınması gerektiği ve bu önlemlerin biran önce alınması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu