SON DAKİKA

17 Ekim Günlük Korona Tablosu Açıklandı Sayı Artıyor

Sağlık bakanı Fahrettin Koca günlük Korona tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloda günlük tespit edilen vaka sayısı artmaya devam ediyor. 17 Ekim tarihi itibari ile 1723 yeni vaka tespit edildi. 71 kişi Korna Virüs nedeni ile hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı vaka sayılarından sonra yaptığı açıklamada ” Ağır hasta sayısını düşürecek olan hastalığın bulaş yollarını engellemektir. Bunun için şuan en önemli silahımız tedbirlere birlikte uymak” şeklinde açıklama da bulundu.

Türkiye’de son zamanlar da vaka sayılarında artış korkutuyor. Her yetkili ve uzman topluma kurallara uyulmasını ısrarla söylüyor. Bu salgında Sağlık bakanın da değindiği gibi kurallara sıkı sıkı bağlanmak olacaktır. Avrupa da günlük Korona vaka sayısı rekor kırıyor son baharın gelmesi, grip salgının da bulaşması ile birlikte vaka sayılarının artmasından endişe duyuluyor.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte Korona vaka sayılarının artmasından endişe duyan uzmanlar. Grip salgını ile Korona arasında ki benzerlik durumu daha vahim hale getirmesinden korkuluyor. Bunun önüne toplum olarak geçmenin tek yolu kurallara tedbirlere sıkı sıkı bağlanmaktan geçiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın da belirtiği gibi ağır hasta sayısının azalması tedbirlere uymaktan geçiyor. Bu kurallar ve tedbirler belli maske takma, sosyal mesafeyi korumak ve hijyen kurallarına dikkat etmek. Bu kurallara uyulduğu taktirde Korona salgınından korunduğumuz gibi Grip salgınında da korunmuş olacağız. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacağız. Toplum olarak korona dan korunmanın yolu kurallara uymak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu