SON DAKİKA

18 Ekim Korona Tablosu Açıklandı Rakamlar Korkutuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 18 Ekim Korona vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan rakamlar korkutmaya devam ediyor. Bugün itibari ile 72 kişi korona virüs nedeni ile hayatını kaybederken, bin 815 yeni Korona hastası tespit edildi.

Korona vaka sayıları artarak devam ediyor. Korona virüs salgınında bugün itibari ile Sağlık Bakanı yeni verileri açıkladı. Açıklanan veriler korkutmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı ” Ağır hasta sayımız durağan devam ediyor, Aktif ve ağır hasta sayımızı azaltmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Tüm uyarılara tüm önlemlere rağmen Türkiye de Korona Vaka Sayısı günden güne artış göstermeye devam ediyor. Her gün vaka sayısının üzerine koyarak gidiyoruz. Düne göre aktif hasta saysında ki artış ve can kayıpları herkesi korkutmaya devam ediyor.

Kış Aylarında Korona Vaka Sayısı Artar mı

Korona vaka sayılarında ki artış doğal olarak herkesi korkutuyor çünkü kış aylarının girmesi ile birlikte aktif hasta saysında ki bu artış katlanarak gidecek mi sorusu akılara geliyor. Kış ayalarının gelmesiyle insanların kapalı ortamlara girmesi sosyal mesafe kuralının ortadan nispeten kalkmasıyla aktif vaka sayısında ki artış daha fazla olur mu ? sorusu sorulmaya başlandı.

18 Ekim tarihi itibari ile toplam da 101 bin 403 test yapıldı. Böylelikle toplamda test sayısı 12 Milyon 408 bin 312 oldu. Bugün yapılan 101 bin 403 test sonucunda bin 815 yeni korona vakası tespit edildi. 18 Ekim itibari ile vaka sayısı toplamda 347 bin 493 kişiye ulaştı. 72 kişinin hayatını kaybetmesiyle birlikte bugüne kadar korona salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı toplam 9 bin 296 kişiye ulaştı.

18 Ekim Korona Verileri

  • Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.7 oldu
  • Erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.4 oldu.
  • Ventilatör doluluk oranı yüzde 32.7 olarak duyuruldu.
  • Bugün yapılan test sayısı 101 bin 403
  • Yeni vaka sayısı bin 815
  • Bugün hayatını kaybedenlerin sayısı ise 72 olarak belirlendi.

Tüm bu verileri açıkladıktan sonra Sağlık Bakanı “Tedbirlere uyarak mücadeleyi güç birliği içinde sürdürmeye devam edelim” dedi. Tüm uyarılara ve tedbirlere rağmen toplumun bir kesiminin hala Korona virüsü hafife alması ise akılara durgunluk verici şekilde herkesi şaşırtıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu