SON DAKİKA

19 Ekim Korkutan Koronavirüs Artışı Devam Ediyor 1958 Yeni Vaka 75 Can Kaybı

Son dakika Koronavirüs korkutan artışını devam ettiriyor. 19 Ekim tarihinde 1958 yeni vaka çıkarken, 75 can kaybı yaşandı.

Korona Virüs salgınında korkutan artış devam ediyor. Tüm uyarılara rağmen son baharın da gelmesiyle vaka artışları yükselmeye devam ediyor. 19 Ekim tarihi itibariyle 1958 yeni vaka 7 Mayıs tarihinden itibaren görülen en yüksek sayıya ulaştı. Toplam vaka sayısı 349 bin 519 yükselirken 75 kişi korona virüsten hayatını kaybetti. Toplam can kaybı ise 9 bin 371 kişi oldu.

Saglik Bakani Koca 19 Ekim Koronavirus Vaka Sayisini Acikladi

Bugün iyileşerek taburcu olan hasta sayısı 1424 olurken toplamda iyileşen Koronavirüs hasta sayısı 305 bin 427 kişi oldu. Toplam test sayısı 12 milyon 524 bin 561 oldu.

Bakan Koca : Ağır Hasta Sayımızı Azaltmadan Başarıya Ulaşamayız.

Sağlık Bakanı bugün korkutan Koronavirüs vaka sayılarını açıkladıktan sonra “Ağır hasta sayısını azaltmadan mücadelemizi başarıya ulaştırmamız güç. Bunu ancak tedbirlere birlikte uyarak güç birliği ile sağlayabiliriz. Sağlık çalışanlarımızın emeklerini katkı vererek yüceltelim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

19 Ekim Koronavirus vaka sayisi tablosu

Sağlık Bakanında açıkladığı gibi ağır hasta sayımız düşmüyor. Tüm uyarılara önlemlere rağmen vaka sayısı giderek artıyor. Sonbahar aylarında vaka sayısının bu kadar artış gösteriyor olması ilerleyen kış aylarında vaka sayılarının geleceği nokta korku vermeye başladı. Yaz aylarında insanların sokaklarda olması kapalı alanlarda durmaması nedeni ile düşük vaka sayıları kış aylarının gelmesiyle birlikte yüksek vaka sayılarına bırakmasından endişe duyuluyor.

Tüm uzmanların, Sağlık Bakan’ının uyarılarına rağmen vaka sayılarında ki artış doğal olarak Türkiye’de tekrar önlemler alınacak mı sorusunu akılara getirdi. Sağlık Bakanı daha önce İstanbul‘da koronavirüs vaka sayısının yüzde 50 artış göstermesi üzerine herhangi bir önlem düşünmediklerini açıklamıştı.

Son bir haftadır Türkiye genelinde artış gösteren koronavirüs vaka sayısından sonra sıkı önlemler kısıtlamalar gelecek mi ? sorusu sorulmaya başlandı. Avrupa’da vaka sayılarının artmasından sonra belli önlemler alınmıştı. Bu önlemler Türkiye’ye de gelecek mi soruları soruluyor. Bu konuda ki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu