SON DAKİKA

22 Ekim Korona Tablosu Açıklandı Hasta ve Ağır Hasta Sayısı Artıyor

Sağlık Bakanı 22 Ekim Korona Tablosunu Açıkladı. Hem yeni hasta sayısı hem ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. 22 Ekim tarihiyle birlikte 2 bin 102 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayısı da 1599 oldu.

Sağlık Bakanı 22 ekim tarihi itibari ile yeni verileri açıkladı. Yeni tablo hiçte moral vermiyor. Sayılar artmaya devam ediyor. Bir süredir yeni hasta sayımız binli rakamlarda devam ederken son günlerde 2 binli rakamların üzerinde yeni hasta sayısı çıkmaya başladı. Önlemler uyarılar maalesef fayda vermiyor. Korona yeni hasta sayısı ve ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Ön görüler doğru çıkmaya devam ediyor. Sonbahar gelmesi havaların biraz soğuması ile birlikte vaka sayıları artarken, kış ayının gelmesi ile hasta sayısı ne olacak korkusu yaşanmaya başlandı.

22 Ekim Korona Tablosu Verileri

22 Ekim Perşembe günü itibari ile Korona Virüs verilerini paylaştı. Paylaşılan yeni verilere göre sayılar şu şekilde oldu.

  • Bugün yapılan test sayısı 117 bin 198 oldu.
  • Yeni Hasta sayısı 2102 olarak tespit edildi.
  • 22 Ekim itibari ile Korona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 71 kişi oldu.
  • Topla iyileşen sayısı 1581 oldu.
  • Zatürre oranı yüzde 5.6 oldu.
  • Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.1 olurken
  • Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.2 oldu.
  • Ventilatör doluluk oranı yüzde 32.1 oldu.

Sağlık Bakanı 22 Ekim Korona Tablosu Sonrası Açıklama

Sağlık Bakanı sosyal medya hesabından Korona tablosunu açıkladıktan sonra ” Sağlık çalışanlarımız için en önemli mücadele alanı ağır hastaları tedavi ederek sayılarını azaltmak. Bize düşen çok daha kolay. Başta maske ile tedbirlere uyarak mücadeleye destek verin.” şeklinde konuştu.

Bugünde Korona Verilerinin giderek artması sonucu havaların soğuması ile birlikte vaka sayıları ne olacak Korona yayılma hızı nasıl olacak soruları ve buna bağlı olarak yeni önlemler alınacak mı ? soruları soruluyor.

21 Ekim Korona Tablosu Açıklandı Yeni Vaka Sayısı 2 Bin Üzerine Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu