HABER

Ahmet Kutalmış Türkeş Babasının Mezarına Sokulmadı

Rahmetli Alpaslan Türkeş‘in oğlu eski AK Parti Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş babasının mezarına sokulmadı. Alpaslan Türkeş’in vefat yıl dönümü nedeni ile babasının mezarını ziyaret etmek için geldi. Bir gurup mezara sokmak istemedi.

Ahmet Kutalmış Türkeş yaşadığı duruma tepki gösterdi. Uzun uğraşlar sonrası babasının mezarına girebilen eski Ak Parti Milletvekili polis merkezine giderek kendisini engelleyenlerden şikayetçi oldu. Ahmet Kutalmış Türkeş babası Rahmetli Alpaslan Türkeş’in anıt mezarına vefat yıl dönümünden dolayı ziyaret etmek için yanında ki arkadaşları ile beraber geldi. Ancak bir gurup Ahmet Kurtalmış Türkeş’i babasının mezarına sokmak istemedi. Bir süre tartışma yaşandı. Uzun tartışmalarda sonra babasının mezarını ziyaret edebilen Ahmet Kurtalmış Türkeş daha sonra Çiftlik Karakoluna giderek kendisini anıt mezara sokmak istemeyenlerden şikayetçi oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Rahmetli Alpaslan Türkeş’in vefat yıl dönümü nedeniyle oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş anıt mezarı ziyaret etmek istedi. Bir gurup arkadaşı ile birlikte anıt mezara gelen Ahmet Kurtalmış Türkeş’in önü bir gurup tarafından kesildi. Anıt mezara sokulmak istenmeyen Ahmet Kurtalmış gurup ile uzun süren tartışmalar yaşadı. Gurubun yaptığı bir takım telefon görüşmeleri sonrası anıt mezara girebilen Alpaslan Türkeş’in oğlu babasının mezarını ziyaret edebildi.

Ahmet Kutalmış Türkeş : Rezalet

Ahmet Kutalmış Türkeş yaşananları Rezalet olarak tanımladı. Ve olanları anlatı. Babamın mezarını ziyaret için İstanbul’dan Ankara’ya bir gurup arkadaşımla beraber geldim. Bir gurup kapıyı tutup beni tanımalarına rağmen almadılar. Kendimi tanıtmama ve mezarı ziyaret edeceğimi söylememe rağmen almamak için direndiler. Bende girmek için direndim.

Alpaslan Türkeş

Ahmet Kutalmış Türkeş gurubun bu sırada telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini söyleyerek. 15-20 dakika sonra babamın kabrine gidebildim dedi. Ahmet Kutalmış Türkeş durumu Rezalet olarak tanımladı ve ekledi. ” Böyle rezalet olmaz. Ben değil kim olursa olsun babamın kabrini ziyaret edebilir. Orası kimsenin tapulu malı değil.” dedi.

Alpaslan Türkeş’in oğlu babasının mezarına sokmak istemeyen iki kişiden Çiftlik Karakoluna giderek şikayetçi oldu. Son Olarak Ahmet Kutalmış Türkeş ” Benzer olayların yaşanmamasını diliyorum” dedi.

Ahmet Kutalmış Türkeş Kimdir ?

Ahmet Kutalmış Türkeş 16 Ekim 1978 doğumludur. Milliyetçi Hareket Partisi Kurucusu Efsane Lider Rahmetli Alpaslan Türkeş‘in oğludur. Tuğrul Türkeş’in kardeşidir.  Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Alpaslan Türkeş Vakfı Kuruculuğu ve Ak Parti 24. dönem Milletvekili olarak görev yapmıştır. 2015 yılında Ak Parti’den istifa etmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu