MAGAZİN

Aleyna Tilki’ye Takipsizlik Karı

Aleyna Tilki “Aşı” soruşturmasında takipsizlik kararı çıktı. Bilindiği gibi koronavirüs aşısı hakkında ünlü şarkıcı “İnsanları Korona değil, ilaçlar öldürüyor.” açıklaması yapmıştı. Bu açıklamalarından sonra bir vatandaşın CIMER şikayette bulunmuş. Savcılık Aleyna Tilki hakkında ” Halk arasında korku ve paniğe neden olma” suçundan soruşturma açmıştı.

Aleyna Tilki'ye aşı soruşturması.

Aleyna Tilki hakkında karar çıktı. Aleyna Tilki bir soru üzerine ” Anneme , kendime ve kardeşime koronavirüs aşısı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları korona değil ilaçlar öldürüyor.” demişti. Bu sözleri üzerine bir kişi CİMER üzerinden şikayette bulunmuştu.

Aleyna Tilki'ye korona aşısı soruşturması tamamlandı.

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Aleyna Tilki hakkında “Halk arasında korku ve paniğe neden olmak.” suçundan soruşturma başlattı.

Aleyna Tilki'ye korona aşısı soruşturması takipsizlik kararı çıktı.

Savcılık Aleyna Tilki hakkında soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonrası Aleyna Tilki’nin sözlerinde suç unsuru oluşturmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Aleyna Tiki yaptığı açıklamalarda bu sözleri aşı gelemden önce söylediğini ifade etmişti. Aşı geldikten sonra bu sözlerin gündeme gelmesine anlam veremediğini vurgulamıştı.

Aleyna Tiki rol model olma konusunda da değinmiş. “Eğer ben rol modelsem yaptığım sanat için konumlandırsınlar” sözleriyle kendini savunmuştu. Aleyna Tilki aşı açıklamaları alevlenince ünlü sanatçı ben bilim insanı değilim. “Bir doktor aşı yaptırmayın.” derse ona kızın. Ben ilaç sektörüne güvenmiyorum. Herkesin kendine has bir sağlık sistemi var.” ifadeleriyle kendini savunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu