HABER

Ali Babacan MHP Liderine ve İktidara Askıda Ekmek Projesi Üzerinden Yüklendi

DEVA Partisi Ali Babacan muhalefet dozunu artırmaya başladı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Askıda Ekmek” üzerinden yüklenen Ali Babacan ” Bu yaptıklarından hiç mi utanmıyorlar” şeklinde yüklendi.

Siyasette sular ısınıyor. Ak Parti’den ayrılıp DEVA Partisini kuran Ali Babacan Korona tedavisi bittikten sonra sahalara hızlı bir giriş yaptı. İktidara ve MHP genel başkanı Devlet Bahçeli‘yi çok sert sözlerle eleştiren Ali Babacan “Askıda Ekmek” uygulaması üzerinden ve ekonomi üzerinden iktidara yüklendi. Ali Babacan Erzurum da konuştu. Konuşmasının büyük bölümünü ekonomik meselelere ayıran DEVA Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin Askıda Ekmek projesi üzerinden yüklendi.

Ali Babacan Askida Ekmek Projesi uzernden elestirdi

Ali Babacan ” Askıda Ekmek diye bir proje başlattılar. Bu yaptıklarından hiç mi utanmıyorlar. Bir ülkede adaleti, demokrasiyi, insan haklarını askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız” şeklinde konuştu.

Enes Berberoğlu Üzerinden Eleştirdi

Ali Babacan Anayasa mahkemesinin hak ihlali karı verdiği Enes Berberoğlu üzernden alt mahkemenin Anayasa kararını uygulamaması üzerinden iktidarı eleştirerek böyle hukuk olmaz böyle devlet olmaz şeklinde eleştirdi. Enes Berberoğlu hakkında Anayasa mahkemesinin hak ihlali kararına İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin uymaması üzerinden iktidarı eleştiren Ali Babacan ” Mahkemenin sizi ilgilendirmez istediğim gibi ihlal ederim” dediğini iddia etti. Ve bu karar üzerinden Türkiye’de hukuk sisteminin adaletli şekilde çalışmadığı eleştirisini getirdi.

Ekonomi Kötüye Gidiyor

Ekonomi üzerinden eleştirilerine devam eden Ali Babacan, ekonomik bir kriz var. İktidar ülkeyi doğru yönetemiyor. Türkiye fakirleşiyor. Türk lirası günden güne eriyor. Halk yoksullaşıyor. Korona salgınından etkisi ile iş yerleri bir bir kapanıyor. Korona dan önce başlayan ekonomik kriz derinleşerek devam ediyor. Yoksullaşma giderek artıyor. İktidar ise bu yoksullaşma ve fakirleşme karşısında etkili bir şey yapamadı. Artık yoksuluk basit bir gelir yetersizliğinin ötesinde bir hal aldı. Şeklinde eleştirilerine devam eden Ali Babacan ekonomi üzerinden iktidara yüklenmeye ve muhalefet dozunu artırmaya devam ediyor.

Askıda Ekmek Milliyetçilik Değildir

Ali Babacan Devlet Bahçeli’nin Askıda Ekmek Projesi üzerinden de eleştirilerini sürdürdü. Askıda Ekmek diye bir proje başlattılar. Bu nasıl bir anlayıştır. Hiç mi utanmıyorlar. Şeklinde eleştirilerine devam eden DEVA Partisi lideri, milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir. Siz bu ülkede insan haklarını demokrasiyi, adaleti askıya alırsanız ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız dedi. Sözlerine lafa gelince ” yerli” diyorlar ” milli diyorlar. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir. Milliyetçilik bu ülkenin tüm vatandaşlarını aynı samimiyetle kucaklamaktır. şeklinde sözleri ile iktidarı eleştiri yağmuruna tutu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu