HABER

Ali Babacan’a Ak Partili Vatandaştan İstanbul Sözleşmesi Cevabı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yurt gezilerine devam ediyor. En son olarak  Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Ali Babacan’a Ak Partili Vatandaştan İstanbul Sözleşmesi cevabı geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Ak Partili bir vatandaş arasında İstanbul Sözleşmesi tartışması yaşandı. Ali Babacan yurt gezilerinde en son olarak  Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde esnafı ziyaret etti. Esnaf ziyareti sırasında Ak Partili bir vatandaşla İstanbul sözleşmesi tartışması gerçekleşti.

Ali Babacan İstanbul Sözleşmesi

Ak Partili vatandaş ile Ali Babacan arasında ki ” İstanbul Sözleşmesi” tartışmasında dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

Ali Babacan : İstanbul Sözleşmesi Deyince Aklınıza Ne Geliyor ?

Ali Babacan Ak Partili bir vatandaşa İstanbul Sözleşmesi deyince aklınıza ne geliyor ? Ya da size ne anlatıyor diye sordu ? Ak Partili Vatandaş çok ilginç bir cevap verdi. Aslında vatandaşın verdiği cevap İstanbul Sözleşmesine halkın bir kesiminin nasıl baktığının özeti durumundaydı. Vatandaş Ali Babacanın sorusuna ” Ailelerin Parçalanması” diye cevap verdi.

Ali Babacanın vatandaşa ” İstanbul Sözleşmesi Ailelerin Parçalanmasına Nasıl Sebep Oluyor?” sorusuna kendi yaşantısından örnek vererek açıklamaya çalıştı. Vatandaşın cevabı da oldukça ilginçti. Vatandaş İstanbul sözleşmesinin ailelerinin parçalanmasına nasıl sebep olduğunu söyle açıkladı. ” Muhafazakar bir yapım var. İnşat çalışanıyım. Akşama kadar çalışmışım. Evime geldiğim de karım yemek yapmamış. Hani yemek ? Diye sorunca aramızda ufak bir tartışma çıktı ya eşim beni şikayet etse beni evden uzaklaştırıyorlar. Be kırk yıl çalışmışım. Bu tartışmalar bizim babamızda da oluyordu. ailemizde de oluyordu. İnsan Eşine ne yapabilir ? Bu yanıta katılmayan Ali Babacan vatandaşa ” Valla kötü şeyler yapanlar oluyor” şeklinde cevap verdi.

Ali Babacan ufak bir tartışma için eşlerin karakola gidip kocalarını şikayet etmeyeceğini vurgulaması üzerine vatandaş valla oluyor şeklinde cevap verdi.

Ali Babacan ile vatandaş arasında yaşanan İstanbul Sözleşmesi diyalogları Ali Babacanın vatandaş arasında ki tartışma biranda Ak Parti Tayyip Erdoğan ve TV ekranlarında ki dizilere doğru gitti. Ali Babacan aile yapısını bozuyor diyorsun da TV ekranlarında ki dizilere bakmıyor musun sorusuna Vatandaşın ATV’de ki diziler berbat demesi ile ATV kimin kanalı tartışmasına ve dizilerde ki aile yapısını tehdit eden unsurlara kadar geldi. Sonuç olarak vatandaşlın ” Dizileri yüzde yüz eleştiriyorum.” yanıtı ile bu diyalog son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu