HABER

Avrupa Birliği Liderlerine Olağanüstü Korona Çağrısı

Avrupa ülkelerinde Korona virüs vakları rekor kırarken Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel Avrupa Birliği ülkelerini olağanüstü Korona toplantısına çağırdı.

Avrupa ülkelerinde Korona Virüs vakaları rekor kırmaya devam ediyor. Her gün binlerce Korona hastası tespit edilirken önlemler tartışılmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri Korona salgınına teslim olmuş durumda, her gün binlerce yeni hasta ve binlerce ölüm haberleri Avrupa ülkelerinden gelmeye devam ediyor. Adeta Avrupa ülkeleri Korona Salgınına karşı çaresiz durumdalar.

Avrupa Birligi ulkeleri Olaganustu Korona Toplantisi yapacak

Tüm dünyada olduğu gibi Avrupa ülkeleri de Korona Virüs salgınına karşı çaresiz kalmış durumda, aşı çalışmaları devam ederken şuana kadar etkili bir aşı henüz bulunmuş değil. Aşı çalışmalarında gelinen nokta henüz hepimizi rahatlatacak noktada değil. Aşı çalışmalarında kötü haberler de gelmiyor değile en son Korona Aşısında Gönüllülerden bir kişinin öldüğü haberi moralleri daha fazla bozmuş durumda her ne kadar aşı çalışmaları şuan için yetersiz olsa da tüm dünya ümitlerini bulunacak Korona aşısına bağlamış gibi görünüyor.

Aşı çalışmalarında ki kötü haberler gele dursun Avrupa ülkelerinde her gün Korona hasta sayısında rekor kırılmaya devam ediyor. Aşı bulunana kadar Avrupa ülkeleri önlemleri tartışıyor. Bu önlemler arsında sokağa çıkma yasakları, okulların tekrar kapanması gibi radikal önlemler de yer alıyor. Şuan için bu önlemler hayata geçirilmese de kış ayalarının gelmesiyle birlikte korona hasta saysının daha da artması bekleniyor. Korona Vakalarının görüldüğü Mart-Nisan aylarında ki sert radikal önlemlere geri dönüş senaryoları konuşuluyor.

(AB) Konseyi Başkanı Charles Michel Korona Çağırsı

Tüm bu önlemler Avrupa ülkelerinde tartışıla dursun Avrupa Birliği Konseyi Başkanından önemli bir çağrı geldi. (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel Avrupa ülkeleri liderlerini sosyal medya hesabından yaptığı çağrı ile olağanüstü Korona toplantısına çağırdı.

(AB) Konseyi Başkanı Charles Michel sosyal medya hesabından  “Liderleri 29 Ekim 2020’de Korona Virüs ile ilgili olarak gayrı resmi bir video konferansa davet ediyorum. Korona ile savaşmak için ortak çabamızı güçlendirmemiz gerekiyor” şeklinde paylaşımda bulundu. Tüm dünyanın olduğu gibi Avrupa’nın da birincil önceliği Korona Virüs vaka sayılarını düşürmek ve etkili bir aşı bulunana kadar hasta sayısını düşürmek. Bu önceliğe göre Avrupa Birliği Konseyi 29 Ekimde video konferans şeklinde Korona Virüs toplantısı yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu