HABER

Avrupa’da Korona Salgını Neden Artıyor Belli Oldu Otel Odalarında Çılgın Partiler Yapılıyor

Avrupa ülkeleri Korona Virüs salgınında ikinci dalgayı yaşarken, giderek artan vakların nedeni belli oldu. Fransa, İngiltere, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerde son zamanlarda giderek artan salgının nedeni belli oldu. Gençler otel odalarında parti veriyor.

Hollanda’dan gelen bir haber Avrupa’da neden Korona Salgının giderek artığının göstergesi adeta, Hollanda’da gençler otel odalarında çılgın partiler veriyor. Bu partilerde maske ve sosyal mesafe kurallı unutuluyor. Doğal olarak Avrupa ülkeleri Korona Kabusunu yaşamaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri her ne kadar çeşitli önlemler almaya çalışsa da bir takım kısıtlamalar getirse de Avrupalı gençlerin otel odalarında 40-50 kişilik partiler verdiği bu partilerde maske ve sosyal mesafe kuralı olmadığı için vaka sayılarının giderek artığı gözlemleniyor.

Avrupada Korona Neden Yayildi Belli Oldu

Het Parool gazetesine konuşan bir polis şefi bu çocuklar genel olarak çadırlarda buluşurdu. Artık durum böyle değil aileler, ebeveynler ve diğer aile fertleri nedeni ile artık bunun mümkün olmadığını evlerde ve çadırlarda parti veremeyen gençlerin otel odalarını kiralayıp buralarda çılgın partiler verdiğini dile getirdi.

Tüyler Ürpertici Her Şey Yapılıyor

Hollandalı polis şefi yaptığı açıklamalarda bu gençler ” tüyler ürpertici her şeyi yapıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu. Merak konusu olansa bu tüyler ürperten şeylerin detayına inilmemiş olması. Bu gençlerin otel odalarında neler yaptığı bilinmiyor. Ancak bilinen tek şey otel odalarında toplu halde partiler veren ve maskesiz olarak eğlenen gençlerin Korona Salgının yayılmasında büyük etken olarak gösterilmesi.

Son zamanlarda artış gösteren ve Hollanda polisinin en çok uğraştığı konulardan biri haline gelen otel partileri giderek artıyor. Yoğun şekilde gençler kiralık otellere yoğun talepte bulunuyorlar.

Hollanda da Oteller Gençlerden Şikayetçi

Hollandalı gençlerin otel odasında çılgın ve tüyler ürperten partiler vermesi sadece polisin başını ağrıtmıyor. Aynı zamanda Hollanda da ki otellerde bu gençlerin çılgın partisinden bıkmış durumda görünüyor. Hollanda merkezli oteller zinciri Van der Valk bu eğlenceler yüzünden en çok sıkıntı yaşayan oteller arasında yer alıyor. Geçen günlerde otelle gülme gazı sokmaya çalışan iki genç kendilerine engel olmak isteyen otel güvenliğinin çenesini kırmıştı. Korona Virüs salgını ve alınana önlemlerin aksine en fazla 8 kişinin sığabileceği otel odalarına 40-50 kişilik guruplar halinde giren ve parti düzenleyen gençler Avrupa da Korona Virüsün yayılmasında çok etkili oluyorlar.

Otel yetkilisi oda kiralarının Korona Virüs nedeni ile düşmesinin bu gençlerin otel odasına ulaşmasında etkili olduğunu söylüyor. 10 Euro vern herkes otel odasını kiralayabilir şeklinde konuşan yetkili otel odası anahtarını alan bir gencin çok rahat başka odalara gidebileceğini bunu takip etmelerinin çok zor olduğunu söylüyor.

Tüm bu partiler gençlerin bir arada olması büyük kalabalıklar oluşturmaları doğal olarak Avrupa da Korona Virüs salgının yayılmasında büyük bir rol oynuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu