HABER

Bakan Ziya Selçuk Ücretsiz Tablet Konusunda Velileri Uyardı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Velileri ücretsiz tablet konusunda uyardı. Twitter üzeriden yaptığı açıklama da Bakan Selçuk “Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun lütfen” şeklinde uyarıda bulundu.

Milli Egitim Bakani Velileri Ucretsiz Tablet Konusunda Uyardi

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak tablet dağıtımı yapılacağını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanlığının koordinasyonu ile ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere ücretsiz olarak 500 bin tablet dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Korona virüs nedeni ile yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra, çocukların EBA sistemi üzerinden eğitim aldığı ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına 500 bin tablet dağıtımı yapılması kararlaştırılmıştı. Ayrıca Milli eğitim bakanlığı İnternet üzerinden eğitim alacak çocuklara ücretsiz İnternet verilmesi yönünde ki çalışmalarına da devam ediyor.

Bakan Selçuk Ücretsiz Tablet Neye Göre Dağılacak Açıkladı

Ayrıca Bakan Selçuk Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda ücretsiz tablet dağıtımını neye göre yapacaklarını da açıkladı. Bakan videolu açıklamada ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik bilgisayar ve tablet dağıtımın hangi kriterlere göre yapılacağını açıkladı. Öğrenciler arasında ailesinin gelir durumu, eğitim çağında ki öğrenci sayısı, özel eğitim gereksinimi ve okul başarısı gibi hususların ücretsiz tablet dağıtımda ki kriterler olacak. Tespit edilen öğrenciler tabletlerini okullarından alabilecekler.

Bakan Selcuk Ucretsiz Tablet Neye Gore Dagitilacak Acikladi

Ücretsiz tablet dağıtımı uygulaması gerçekten ihtiyaç sahibi veliler için çok yerinde bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Böylece EBA üzerinden eğitim görmek zorunda olan ancak maddi durumu el vermediği için bilgisayar ve tablet alamayan öğrenci velilerin sorunu çözülmüş olacak. Ayrıca Bakanlığın başlatığı EBA üzerinde ki eğitimlerde kullanılmak için gereken İnternet’in ücretsiz olarak verilme çalışmaları velileri ve öğrencileri sevindirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu