SON DAKİKA

Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Bugün son dakika haberi olarak ajanslara düşen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalarda bulundu. En çok merak edilen 19 Ekim tarihinde ki 2 bini aşan Korona vaka saysı sonrası yeni tedbirler gelecek mi sorusuydu. Bu sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Bugün son dakika haberi olarak geçilen Bakanlar Kurulunda bir çok gündem maddesi ele alındı. Ancak en çok merak edilen Korona Tedbirleri gelecek mi ? sorusunun cevabı belli oldu. 19 Ekim tarihinde Korona Virüs Vaka sayısında bir rekor kırılmış vaka sayıları 2 bin üzerine çıkmıştı. Doğal olarak yeni önlemler kapıda mı ? soruları sorulmaya başlanmıştı.

Son Dakika Bakanlari Kurulu Toplantisi Sona Erdi1

Kış Aylarının gelmesiyle birlikte vaka sayılarının giderek artmasından korkanlar Korona tedbirleri gelecek mi sorularını sorarken Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi ve kafalarda ki soru işaretleri ortadan kalktı

Yeni Korona Önlemleri Yok İlkokul ve Liselerde Yüz Yüze Eğitim 2 Kasımda Başlıyor

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ancak en çok merak edilen artan vaka sayıları sonrası yeni Korona tedbirleri gelecek mi sorusuydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme dair açıklamalarının satır başları şöyle

  • KKTC seçimlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC seçimlerini kazanan Esin Tatarı kutlayarak. Bu seçimlerin KKTC halkının Türkiye ile ortak bir geleceğin nişanesi olarak gördüklerini belirti.
  • Karadeniz de ki doğal gaz keşfine değinen Erdoğan, Fatih gemimiz Tuna 1 kuyusunda keşiflerde bulunan doğal gaz miktarının 405 milyar küpe ulaştığını araştırmaların devam edeceğini ve yeni doğal gaz keşiflerinin geleceğine inandığını belirterek. Keşif edilen doğal gazın her metre küpünün bu halkın refahı ve mutluluğu huzuru için en verimli şekilde kullanılacaktır şeklinde konuştu.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan her türlü oyunu bozduk dedi. Erdoğan bu coğrafyada her türlü krizin Türkiye sınırları içine sokulmaya çalışıldığını belirterek. Tüm oyunları bozduk. Terör örgütlerinin saldırılarını, darbe girişimlerine kadar her türlü yöntem denendi ama biz bu her türlü oyunu bozduk şeklinde değerlendirme de bulundu. Türkiye büyüdükçe dahil olduğu hususlar doğal olarak genişlemektedir dedi.
  • Azerbaycan’ın işgal altında ki topraklarını kurtarma çabalarına değinen Cumhurbaşkanı Azerbaycan’ın işgal altında ki topraklarını kurtarma çabalarına her türlü desteği verdik vereceğiz şeklinde konuştu.

Yerli Korona Aşısı Baharda Tamam

Ve merakla beklenen Korona kararları, Erdoğan bakanlar kurulu toplantısı sonrası Korona Virüs salgını ile ilgili yerli aşı çalışmalarının insanlar üzerinde denemelerine iki hafta içinde geçilebileceğini vurgulayarak. Önümüzde ki bahar ayalarına Yerli Korona Aşısının tamamlanabileceğini açıklamalarına ekledi.

Ayrıca Eğitim ve Öğretim hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, ilkokullarda 5. sınıfların ve Liselerde 9. sınıfların 2 Kasım tarihinde yüz yüze eğitime başlayacaklarını açıkladı.

Uzaktan eğitim yapılan sınıflar içinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı durumu gözlemleyip en kısa zamanda durumu ilan edeceğiz dedi.

Bakanlar Kurulu Sonrası Korona Tedbirleri Gelmedi

Bakanalar Kurulu başladığında son dakika olarak haber siteleri artan Korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelebileceğini, bu tedbirlerin hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının olabileceğini, 65 yaş üstü vatandaşlara yeni kısıtlamalar olabileceği yönünde haberler yapmışlardı.

Ancak Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Korona tedbirleri açıklamadı. Yerli Korona Aşısı ve okullar da ki yüz yüze eğitim kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan korona tedbirleri konusunda her hangi bir açıklamada bulunmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu