SPOR

Başakşehir’in Yılız Futbolcusu Mehmet Topal Tarihe Geçti

Mehmet Topal ikinci kez tarihe geçti. Peki Mehmet Topal Nasıl tarihe geçti ? Başarılı futbolcu daha önce üç farklı takımda şampiyonluk kazanarak tarihe adını yazdırdı. Şimdi ise on yılık aralarla şampiyonlar liginde forma girmesi ile Mehmet Topal tarihe adını yazdırdı.

Medipol Başakşehir’in başarılı futbolcusu Mehmet Topal ikinci kez tarihe geçti. İlk olarak üç farklı takımda şampiyonluk kazanan Türk futbolcu olarak tarihe adını yazdıran Mehmet Topal bu kez şampiyonlar liginde on yılık aralarla forma giyen futbolcu olarak tekrar tarihe adını yazdırmış oldu.

Mehmet Topal Tarihe Nasil Gecti

Mehmet Topal oynadığı futbolla milyonların gönlünde taht kuran ünlü futbolcu bu kez tarihe ikinci kez nasıl geçti sorusu ile gündeme geldi. Mehmet Topal şampiyonlar liginde on yılık aralıklarla forma giyen ilk Türk futbolcu olarak tarihe adını yazdırdı. İlk olarak Galatasaray forması ile 2000 yılında şampiyonlar Ligine çıkan futbolcu, 2010 yıllarda ikinci şampiyonlar ligine çıkarken, üçüncü kez 2020 yılında Medipol Başakşehir forması ile tekrar şampiyonlar ligine çıkması ile tarihe adını yazdırmayı başardı.

Şampiyonlar Ligine ve Türk Futbol tarihine adını yazdırmayı bu başarısı ile yazdırmayı başardı. 34 yaşında ki futbolcu bugün oynan Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk maçında sahaya çıkarak bu başarıyı gerçekleşirdi.

Mehmet Topal 11 yaşında futbol yaşantısına Malatya da başladı. Çim sahaların bulunmadığı o dönemlerde yetişen Mehmet Topal azimli çalışması ve yetenekleri sayesinde Türkiye’nin en büyük takımlarında forma giymeyi başardı. Bu başarısı azmi ile tarihin sayfalarına adını yazdırmayı başardı. Üç farklı takımda şampiyonluk başarısından sonra şampiyonlar liginde on yılık dönemlerde forma giyerek ikinci kez tarihe geçmeyi başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu