HABER

Bir Kadın Cinayeti Daha Bahane Yine Namus

Bir kadın cinayeti daha işlendi Diyarbakır’da işlenen cinayette gerekçe “namusumuza leke getirdi. ” oldu. Kardeşi tarafından sokak ortasında öldürülen Melek A olay yerinde can verdi.

Kadın cinayetlerine bir türlü önlem alınamıyor. Gerekçe bazen namus oluyor, bazen kıskanç bir kocanın dehşeti oluyor. Gerekçe ne olursa olsun kadınlarımız en yakınlarının ellerinden cinayete kurban gidiyor. Gün geçmiyor ki yeni bir kadın cinayeti haberi okumayalım. Bu kez Diyarbakır da yaşayan 24 yaşında ki Melek A öz kardeşi Mustafa A tarafından sokak ortasında kurşun yağmuruna tutuldu. Bahane ise hep bilindik cümleler ” Namusumuza leke getirdi.” oldu.

Diyarbakir da kadin cinayeti

Melak A kardeşi ile konuşmak için Diyarbakır Kafeler sokakta buluştu. Konuşma bir süre sonra tartışmaya dönüştü. Mustafa A yanında getirdiği tabanca ile kız kardeşine kurşun yağmuruna tutu. Olay yerinde bulunan vatandaşların ihbarı üzerine 112 sağlık ekipleri ve polis hemen geldi. Sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen Melek A olay yerinde can verdi. Kız kardeşin kurşun yağmuruna tutan ve öldüren Mustafa A ise polis tarafından tutuklandı ve emniyete götürüldü.

Mustafa A ifadesinde “Namusumuza Leke Getirdi” şeklinde savunma yaptı. Tüm bu bahaneler acaba bir kadının bir insanın canına kıymak için yeterli mi ? sorusu ise yine sorulmaya devam etti. Tüm cezalara tüm haberlere rağmen namus cinayetleri işlenmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu