HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Doğal Gaz Rezervi Artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugün müjdeli bir haber daha verdi. Doğalgaz aramalarında yeni bir rezerv daha keşfedildi. Yeni bulunan rezerv 85 Milyar küp olduğunu böylece toplamda 405 Milyar küp doğalgaz rezervi keşfedilmiş oldu.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yeni bir açıklamada bulundu. Ve müjdeli haberi verdi. Karadeniz doğal gaz arama bölgesinde 85 milyar küp doğal gaz rezervi keşfedildi. Böylece toplamda 405 milyar küp doğal gaz rezervi bulunmuş oldu.

Cumhurbaskani Yeni bulunan dogal gaz rezervini acikladi.

Daha önce 27 Ağustos tarihinde açıklanan 320 milyar küp doğal gaz rezervi bulunmuştu. Bugün bulunan 85 milyar küp rezervle birlikte toplamda 405 milyar küp rezerve ulaşıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına devam etti.

Test ve gelişmiş mühendislik çalışmaları sonucu Sakarya Sahasında Tuna-1 bölgesinde çalışmalar devam ediyordu. Bugün müjdeli bir haber daha geldi. Tuna-1 bölgesinde 85 milyar küp daha doğal gaz rezervi daha bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında hedefin 2023 yılında bu doğal gazı halkımızın hizmetine sunmak olduğunu ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Keşiflerin Devamı Gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında aramaların devamının geleceğini müjdeleyerek. Gerek Akdeniz de Gerek Karadeniz de aramaların devam edeceğini vurgulayarak. Türkiye’nin doğal gaz ihtiyacında dışa bağımlılığın son bulacağına inandığını dile getirdi.

Karadeniz de bulunan rezervin bugüne kadar bulunan en büyük hidrokarbon kanyağı olduğunu açıklayan Erdoğan bu keşiflerin devamının geleceğine inandığını açıkladı. Erdoğan yeni keşiflerin geleceğini ve Türkiye’nin doğal gaz da dışa bağılılığın son bulacağına inandığını açıkladı.

Turkiye Sakarya sahasinda 85 milyar kup yeni dogal gaz rezervi bulundu

Erdoğan açıklamalarında Avrupa Birliğinin Türkiye’nin dışlanması kendi sonunu getireceğini açıklayarak. Türkiye hem Karadeniz de hem Akdeniz de hidrokarbon aramalarına devam edeceğini dile getirerek. Hiç bir baskının Türkiye’nin arama çalışmalarına engel olmayacağını, artık ne darbeler, ne ekonomik oyunlar, nede ayak oyunları bize kafi gelir şeklinde açıklamalarına devam etti.

Erdoğan: Büyük bir Türkiye bırakana kadar durmayacağız duraksamayacağız şeklinde konuşmasına devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya Sahasında ki sondajlama çalışmalarının tamamlanması talimatını verdi. Ayrıca bulunan doğal gazın Türkiye’ye ulaşması için 200 KM uzunluğunda bir boru hattının döşenmesi planlanıyor. Ayrıca Karadeniz de bulunan Doğal Gazla birlikte Türkiye dünyada doğal gaz üretici ülkeleri arasına girmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu