HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Eğitim ve Öğretimde İlerleme Sağlayamadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eğitim ve Öğretimde İlerlemeyi Sağlayamadık. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan İbn Haldun Üniversitesi açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim ve Öğretim konusunda arzu edilen ilerlemeyi sağlanamadığını ifade etti.

Ülkede ki eğitim sürecine değinen Erdoğan “Toplumun tamamına uzanan fikri iktidar yolu zor bir süreçtir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Taklitçiliği En Büyük Sorun

İbn Haldun Üniversitesi açılışında konuşan Erdoğan, üniversite hakkında Mimar Sinan ilham alınarak yapıldığını söyledi. Hem donanımı hem mimarisi ve felsefi birikimi ile iftihar edeceğimiz bir eser olmuştur dedi. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerimizin bu atmosferde öğrencilerimizin sosyal bilimlerde yeni ufuklar açacağına inanıyorum. İbn Haldun Üniversitesi kısa sürede bu misyona layık olduğunu göstermiştir. Şeklinde konuşan Erdoğan açıklamalarına ” Çıkılan bu yolda Batı taklitçiliğine dönüşmesi en büyük kayıptır” şeklinde devam etti. Fikri Hür İrfanı Hür nesiler yetiştirmek için çıkılan yolun batı taklitçiliğine dönüşmesi Cumhuriyet’in büyük bir kayıptır dedi.

Cumhurbaskani Erdogan Acikladi Egitim ve Ogretimde Ilerlemeyi Saglayamadik

Cumhurbaşkanı Erdoğan batı taklitçiliğinin sakıncalarına ve aşırı batılılaşma içinde olduğumuzu vurgulayarak. Osmanlıda Cumhuriyete her zaman geleceğimiz nerede olduğunu tartıştık. Her dönemde bu fikri sancıyı yaşayan ve dile getiren insanların çıktığını ancak devleti arkasına alanların bu sancıyı yaşayan insanları susturduklarını dile getirdi.

Erdoğan : Topyekun Eğitim ve Öğretim Reformu Gerekir

Erdoğan toplum olarak gerek duyduğumuz topyekun bir eğitim ve öğretim reformu olduğunu bunu gerçekleştirmek içinde aileden başlayarak çocukların öğrenim hayatları boyunca hakkıyla yetiştirmek gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklarımızın ihtiyacı olan değerlerini iyi bilen, kültürüne, diline sahip çıkan, aile ve topluma karşı sorumluluğunu özümsemiş olarak yetiştirilmesidir. Diğer hususlar için endişeye gerek yoktur dedi. Erdoğan ortaokul dönemlerinde çocuklarımızın zihni ve fiziki kabiliyetlerini keşfetmeye onları gelecek için hazırlamamız gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırım ilhakını Tanımıyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu