GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ermenistan’a Silah Veren 3 Ülkeyi Açıkladı

Cumhurbaşkanı Ak Parti Şırnak İl Kongresi için geldiği Şırnak da önemli açıklamalar da bulundu. Azerbaycan tam destek veren Recep Tayip Erdoğan Ermenistan’a silah veren ülkeleri de açıkladı.

Cumhurbaskani Erdogan Ermenistana Silah Veren ulkeleri acikladi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak İl Kongresi için geldiği şehirde önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ve muhalefete ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ermenistan’a silah veren üç ülkenin ismini verdi. Cumhurbaşkanı öncelikle muhalefet için düşüncelerini açıkladı.

Erdoğan: Siyaset Kapalı Kapılar Ardında Yapılmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete seslenerek muhalefet İstanbul Ankara da kapalı kapılar ardında yapılmaz. Siyaset 81 İlde halkın gönlüne girerek yapılır dedi. 81 İle gidip halkla kucaklaşmayan muhalefet “gönül siyaseti yapıyorum” diyenler sufleyi halktan değil başka yerlerden alıyor diye açıklamalarına devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Doğal Gaz Rezervi Artıyor

Cumhurbaşkanı Türkiye tarihinde yönetim sistemini ilk defa demokratik yollardan değiştirirken milletimiz yanımızdaydı. Yalanla dolanla imayla siyaset yapılmayacağını dile getiren Erdoğan, açıklamalarında her kim milletimizi bölmeye, ülkemizi parçalamaya, devletimizi yıkmaya yönelik eylem söylem ve tavır içindeyse bilin ki en büyük düşmanımız odur dedi.

Erdoğan : Ermanistan’a Silah Veren 3 Ülkeyi Açıkladı

Erdoğan açıklamalarında Ermenistan’a silah veren üç ülkeyi açıkladı. ABD, Fransa ve Rusya’nın Ermenilere silah verdiğini Azerbaycan haklı davasında yanında yer almadıklarını açıkladı. Bu misk üçlüsü ( ABD, Fransa ve Rusya) her daim Ermeni ordusuna silah yardımı yaptığının altını çizdi.

Bu üç ülke Ermenistan’a her türlü silah yardımını yapıyor. Azerbaycan işgal altında ki topraklarını kurtarmak için mücadele ediyor. Ermenilerin işgal ettiği topraklarını tekrar almak için mücadele veriyor. Bundan daha doğal ne olabilir. İnanıyorum ki işgal altında ki topraklarını Ermeni işgalinden kurtaracaklardır. Rabbim yardımcıları olsun diye konuştu.

ABD neden 11 bin kilometre den buraya gelip üs kuruyor amaç ne şeklinde konuşmalarına devam eden Erdoğan, Dün gece yapılan Azerbaycan-Ermenistan ateşkez anlaşmasına da değinerek Ermenistan ne yaptı anlaşmayı bozdu. Batının buna ses çıkarmadığının altını çizen Erdoğan canı yanan biz, evlat acısı çeken biz, kanı dökülen biz ama kazanan başkaları buna nasıl göz yumulur şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu