HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırım ilhakını Tanımıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet başkanı Zelenski ile ortak bir basın toplantısı yaptı. Ortak basın toplantısında önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırımın yasal olmayan ilhakını tanımıyoruz tanımayacağız mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna devlet başkanı ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Ortak basın toplantısında Rus Devlet Başkan Putin’e açık ve net bir şekilde Kırımın yasal olmayan ilhakını tanımadığımızı tanımayacağımız mesajını verdi.

Cumhurbaskani Erdogan dan Ukraynada Kirim Mesaji

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak basın toplantısında Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı duyduğumuzu, bölge istikrarı ve barışı için Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün şart olduğunu kırım dahil Ukrayna‘nın toprak bütünlüğünün gerekli olduğuna vurgu yaparak. Kırımın yasal olmayan şekilde ilhak edilmesini tanımadığımızı tanımayacağımızı açık ve net şekilde belirti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ortak Basın Toplantısında Ukrayna Mesajları

Cumhurbaşkanı ortak basın toplantısında, Ukrayna’yı salgın başlamadan önce ziyaret ettiğini salgından sonrada en kısa sürede ziyaret ederek ortak iş bilirliği, turizm, ve ticaret konularında iş birliğimizin artırılması konusunda anlaşmaların yapıldığını belirti. Ayrıca Koronavirüs salgınına rağmen bu yıl Türkiye ye 500 bin Ukraynalı turistin geldiğine vurgu yapan Erdoğan, Ukrayna ile ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmaların devam edeceği mesajını verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu