HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşları Korona Tedbirlerine Uymaya Çağırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin ” Yeni tedbirler gelecek mi ” sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ” Bilim Kurulunun tavsiyeleri ışığında neler yapılacağına karar vereceğiz” dedi.

Cumhurbaskani Erdogan Cuma Namazi Sonrasi Korona Uyarisi Yapti

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugün cuma namazını Hz Ali Camii’nde kıldı. Üsküdar da bulunan camii’de namazını kıldıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı son günlerde artış gösteren Korona vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Bilim Kurulunun Tavsiyelerine Göre Karar Vereceğiz

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin ” Korona Virüs vaklarının artışına karşı önlem alınacak mı ” sorusuna Erdoğan ” Bilim kurulunun tavsiyelerine göre ne gibi tedbirler alınacağına karar vereceğiz” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı korona tedbirleri konusunda da halkı tedbirlere uymaya çağırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu noktalara değindi.

Korona vaka sayılarında İstanbul’da ki artışa değinen Erdoğan İstanbul hemen hemen Korona salgınında İstanbul en önde gelen şehir dedi. Halkı maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaya çağıran Cumhurbaşkanı Korona salgını konusunda mücadeleyi başta yazılı ve görsel medya da sürdürmek gerektiğini vurguladı. Ayrıca vatandaşları toplu mekanlardan uzak durma çağrısını yeniledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu mekanlarda salgının daha seri halde yayıldığını ifade ederek toplu mekanlardan olabildiğince kaçınmamız gerektiğinin altını çizdi. Evlerimizde dahil evlerimiz ve misafirlerimizden korunmamız bunlara da dikkat etmemiz gerekir dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirler konusunda da açıklamalar da bulundu. Sağlık Bakanlığımız ne gibi tedbirler alınması gerektiği üzerinde gereken çalışmaları yapıyor. Bilim Kurulu üyelerimizde tedbirler konusunda çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları bize bildirecekler. Bizde ona göre adımları atacağız. Erdoğan, maske, mesafe ve hijyen buna hassasiyetle sarılmamız lazım şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu