GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Yerli Corona Aşısını Tüm İnsanlığa Sunacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan video konferansla katıldığı G20 Zirvesi toplantısında önemli Corona aşısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yerli aşıyı tüm insanlığın hizmetine sunacağız diyen Erdoğan Corona salgını hakkında da açıklamalarda bulundu.

G20 zirvesine video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan corona salgını ve aşı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İnsanlar üzerinde denemeleri başlayan yerli corona aşısını tüm insanların hizmetine sunacağız dedi.

Cumhurbaskani Erdogan Mili Asiyi Insanligin Hizmetine Sunacagiz Dedi

Sudi Arabistan da yapılan zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan corona aşısı konusunda herkesin hakkaniyetli ve uygun maliyetli erişimine yönelik çalışamalar yapması gerektiğini vurguladı. Erdoğan bu konuda Türkiye’nin çalışmalarını aktardı.

Yerli Corona Aşısını Tüm İnsanlığın Hizmetine Sunacağız

Türkiye’de çalışmaları sürdürülen yerli corona aşısı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı yerli aşıyı tüm insanların hizmetine sunacaklarını belirti. Corona Virüs döneminde dünyanın gelişmiş ülkelerinin iyi bir sınav vermediğini dile getirerek Türkiye de insanlar üzerinde denemelerin başladığı yerli aşıyı tüm insanların hizmetine sunacağız. dedi. Salgınla mücadelenin dayanışma olmadan başarıya ulaşamayacağını dile getiren Erdoğan salgın sürecinde ekonomik bakımdan güçsüz ülkelerin kaderine terk edildiğini dile getirirken salgının boyunca 156 ülkeye ve 9 kuruluşa yardım ettiklerini vurguladı.

Geliştirilen Aşılar İnsanlığın Ortak Malı Olmalı

Almanya da iki Türk tarafından bulunan Corona aşısına değinen ve yakından takip ettiklerini dile getiren Erdoğan, bulunan aşıların mevcut adaletsizliği derinleştirmeden insanlığın ortak malı olarak değerlendirmeli ve adaletli olarak kullanıma sunulması gerektiğini vurguladı. Türkiye de insanlığı deneylere başlanan 16 aşının çalışmalarına bu yaklaşımla yaklaştıklarını açıklamalarına ekledi. Corona salgını boyunca içe kapanıklığın artığını gümrük duvarlarının yükseldiğini gördüklerini dile getiren Erdoğan açıklamalarında iki yanlışın bir doğru etmediğini hepimiz çok iyi biliyoruz dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu