HABER

Cumhurbaşkanından Menderes Benzetmesine Sert Tepki

Bugün Ak Parti gurup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan gündemdeki bir çok konulara değindi. Ancak en çok CHP Gurup Başkan Vekili Engin Altay’ın Menderes benzetmesine sert tepki gösterdi.

Ak Parti gurup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan CHP Gurup Başkan Vekilinin Menderes benzetmesine sert tepki verdi. ” Benim sonumun da Menderes gibi olacağını söylüyor. Edepsiz Ahlaksız biri çıkmış. Benim sonumun da Menderes gibi olacağını söylüyor. Biz bu yola Kefenimizi giydik çıktık. Menderes’in sonundan memnun mu oldunuz ? O sonu hazırlayanlarda sizlerdiniz. Bize de aynısını mı hatırlatıyorsunuz biz bunların hepsine hazırız.” şeklinde tepki verdi.

Recep Tayyip Erdoğan Menderes benzetmesine sert tepki gösterdi.

Bir zamanlar demokrasi şehidi Adnan Menderes hatırlatarak “Umarız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonu da Menderes gibi olmaz” şeklinde bir benzetme yapan CHP Gurup Başkan Vekiline sert tepki gösterdi.

Her İnsan Ölümü Tadacaktır

Erdoğan gurup toplantısında CHP gurup başkan vekilinin benzetmesine tepki vererek ” Her nefis ölümü tadacaktır.” dedi. 15 Temmuzu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuzda bunu gördük. Hazırlayanlara da bu ülkeyi mezar ettik. Benim sonumun Menderes gibi olacağını falan söyleme biz şuna inandık ” Her nefis ölümü tadacaktır” bitti. Senin değerlerinde böyle değilse onu bilemem ama sende tadacaksın bunu bil. dedi.

Adanan Menderes Olayı

Gençler Adnan Menderes olayını çok bilmez. Tek parti döneminden sonra 1950 tek başına gelen Demokrat Partinin lideridir. Adnan Menderes ve 1960 yılına kadar girdiği her seçimi CHP karşı kazanmıştır. Sandıktan iktidar olarak çıkmıştır. Dönemin CHP başkanı İsmet İnönü’dür.

Ordu içinde ki bir cunta bir gece vakti. Darbe yaparak. Adanan Menderes ve hükümetini yasa adaya göndermişler. Ve kurdukları hukuk dışı darbe mahkemelerinde yargılamış ve iki bakanı ile birlikte dar ağacına göndermişlerdir. Darbe yapan subayların ve askerlerin İsmet İnönü’nün Pembe Köşkünde toplananları selamlamaları tepkileri çekmiştir. CHP ile birlikte bu darbeyi yaptıkları görüşleri ağırlık kazanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu