GÜNCEL

Daha Önce Durdurulan Korona Aşısında Bir Gönüllü Hayatını Kaybetti

Daha öncede yan etkileri nedeni ile durdurulan Korona aşısında bir gönüllü hayatını kaybetti. Gönüllünün neden hayatını kaybettiği konsun da detaylı bir açıklama yapılmadı.

İlaç devi AstraZeneca tarafından denemeleri yapılan Korona aşısında 28 yaşında ki bir gönüllü hayatını kaybetti. Gönüllünün neden hayatını kaybettiği konusunda detaylara yer verilmedi. Brezilya da yaşayan gönüllünün neden öldüğü konusuna ise Brezilya basını açıklık getirdi. Gönüllünün Korona virüsü nedeni ile ölmüş olabileceğini yazdı.

Koronavirus asisinda gonullulerinden biri hayatini kaybetti

Dünyayı kasıp kavuran insanlığın üzerine kabus gibi çöken Korona Virüsüne çare bulmak için çalışmalar devam ediyor. Dünya genelinde bir çok ülke aşı çalışmaları yapıyor. Bu aşı çalışmalarını yürüten ülkelerden biri de İngiliz devleti Oxford üniversitesi ve ilaç devi AstraZeneca ortaklaşa yürütükleri Korona virüs aşı çalışmalarında bir kişi hayatını kaybetti.

Korona Salgını tüm dünyada etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle kış ayalarının gelmesiyle birlikte dünya genelinde vaka sayılarının artması bekleniyor. Ülkemizde de sonbaharın gelmesiyle birlikte Türkiye’de Korona Vaka Sayıları 2 binli rakamların üzerine çıktı. Bu rakamlar doğal olarak herkesi korkuturken aşı çalışmaları da son hızla devam ediyor. Türkiye’de yerli korona aşısı üzerinde ki çalışmalarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Yerli Aşının İlkbaharda tamamlanacağını duyurmuştu. Ne var ki tüm bu aşı çalışmalarına rağmen Korona Virüsten dolayı insanlar hayatını kaybetmeye devam ediyor.

Korona Aşısı Gönüllülerinden Biri Hayatını Kaybetti

İngiliz-İsveç çok uluslu ilaç devi AstraZeneca tarafından devam ettirilen Korona aşısı çalışmalarında Brezilya kökenli bir kişi yaşamını yitirdi. Şirket gizlilik gereği ölüm detaylarının verilmediği ölüme Brezilya basını gönüllünün Korona komplikasyonları nedeni ile olduğunu yazdı.

AstraZeneca daha öncede klinik deneylerde aşının yan etkilerinden dolayı denemelere ara verildiğini duyurmuştu. Oxford üniversitesi daha sonra aşı çalışmalarının devam ettiğini açıklamıştı. Gelen bu haber aşı çalışmalarını ümitle bekleyen milyonlarca insanda hayal kırıklığı oluşturdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu