GÜNCEL

Darp Edilen Kurye Yoğun Bakımda Darp Eden Serbest

İstanbul Çekmeköy’de kargosu geç geldi. Kurye Mehmet Ali İbin’i sokak ortasında darp etti. Kurye beyin kanaması geçirdi yoğun bakımda hayata kalma savaşı veriyor. Darp eden kişi mahkemenin ardından serbest bırakıldı.

Istanbul da darp edilen kurye beyin kanamasi gecirdi

Akılara durgunluk veren olay İstanbul Çekmeköy’de yaşandı. İddialara göre Kargo şirketinde kurye olarak çalışan kırk yaşında ki Mehmet Ali İbin adresi yanlış yazılan bir adrese kargo teslimi yapmak için adres arıyordu. Adresi bulamayınca kargo sahibini telefonla aradı. Adresi sormak için kargo sahibi Tayfun Ş kuryenin olduğu soka üç arkadaşı ile beraber gitti. Burada kurye Mehmet Ali İbin’e yumruk attı. Yumrukla beraber yere düşen kurye beyin kanaması geçirdi. Kuryeyi kucaklayarak otomobil ile İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Kurye 40 yaşında ki Mehmet Ali İbin yoğun bakıma alındı beyin kanaması geçirdiği söylenen kuryenin durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Olaydan sonra göz altına alınan Tayfun Ş serbest bırakıldı. Mehmet Ali İbin’in ailesi karara itiraz edeceklerini söyledikler. Olay güvenlik kamaralarına yansırken kuryeyi yumruklayan Tayfun Ş kurye yere düştükten sonra kucaklayarak otomobile taşıdığı görülüyor.

Darp Edilen Kuryenin Yaşama Şansı Çok Düşük

Kurye Mehmet Ali İbin’in yengesi Nuran İbin olaydan sonra konuştu. Kurye Mehmet Ali İbin’in yaşama şansının çok düşük olduğunu dile getiren yenge milyonda bir yaşama şansı var diyorlar. Bizim durumuz çok kötü kendisi emekçi kargo dağıtımı yapıyor. Korona virüs döneminde doktorlardan sonra en çok emek veren insan. Evde 80 yaşında ki annesi, 90 yaşında ki babasının haberi yok suçlu serbest bırakıldı. Suçlunun cezalandırılmasını istiyoruz. ” şuan bu çocuğun yaşama şansı yok” şeklinde konuştu.

Nuran İbin kargo poşetine adres eksik yazılmış. Mehmet Ali İbin iyi niyetli olarak kargo sahibini aramış. Kargoyu teslim etmek için ancak kargo sahibi yanına üç kişi alarak Mehmet Ali İbin’in yanına gelmiş. Sırf darp etmek öldürmek için gelmiş. Çünkü ölüm savaşı veriyor. Kendisi suçludur. ” Tayfun denen kişi tekrar içeri alınsın” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Darp Edilen Kuryenin Ağabeyi Konuştu

Darp sonucu beyin kanaması geçiren ve yoğun bakımda hayat kalma savaşı veren Mehmet Ali İbin’in kardeşi de konuştu. Murat İbin Ağabey’inin Korona virüs döneminde devamlı çalıştığını kendilerine korkmayın benim sabit müşterilerim var bir şey olmaz dediğini aktaran ağabey, tüm müşterilerinin paketlerini teslim etti. Şimdi tüm müşterileri arıyor. Mehmet Ali Ağabey nasıl ne yapabiliriz diye soruyorlar. Maalesef yargımız bu kişiyi serbest bırakmış. Neymiş kendi arabası ile hastaneye götürmüş. Çünkü adam düştü bayıldı, öldü paniklediği için hastaneye götürdü. Denetimli serbestlik ile şuan geziyor. Ve biz buradayız şeklinde konuştu. Kurye Mehmet Ali İbin’in Ağabeyi ” Perişanız bir an önce cezasının verilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Darp Edenin Serbest Bırakılmasına Tepki Geldi

Bu olaydan sonra denetimli serbestlik yasası bir kez daha tartışma konusu oldu. Bir insana vurup beyin kanaması geçirmesine ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermesine sebep olan biri, otomobili ile onu hastaneye götürmesi denetimli serbestlik yasasından yararlanmasına neden olur mu ? sorusu soruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu