MAGAZİN

Erdal Özyağcılar İtiraf Etti Arkadaşımın Belgesiyle Konservatuara Girmiş

Milyonların hayran olduğu usta oyuncu katıldığı bir programda özel hayatına dair merak edilen bir çok olayı açıkladı. Neden 13 yaşına kadar varlık içinde yokluk çekti ? Eşi Güzin Özyağcılar‘ı nasıl eş adayı olarak seçti ? İstanbul Konservatuarı’na nasıl girdi ? Tüm merak edilen konulara açık yüreklilikle cevap verdi.

Birçok başarılı işe imza atan usta sanatçı Erdal Özyağcılar, katıldığı bir programda hayatında dair merak edilen bir çok şeyi anlattı. 73 yaşında usta oyuncu bu sıralar Fox TV ekranlarında ki “Yasak Aşk” dizisinde rol alıyor.

13 Yaşına Kadar Varlık İçinde Yokluk

Erdal Özyağcılar

Erdal Özyağcılar, Bursalı zengin bir ailenin çocuğu ancak 13 yaşına kadar neden varlık içinde yokluk çektiğini neden sadece yaşamasına yetecek kadar yemek zorunda kaldığını katıldığı programda anlatı. Erdal Özyağcılar dan önce Mustafa diye bir kardeşi oluyor. Aile çocuğa aşırı derecede mama yediriyorlar. Çocuk aşırı derece de kilo alıyor ve bir gün hayatını kaybediyor. Bu ailede bir travmaya neden oluyor. Bizim yüzümüzden öldü düşüncesi uyanıyor. Biz çok yedirdik çocuk çatladı öldü duygusu ailede oluşuyor. Daha sonra Erdal Özyağcılar dünyaya geliyor. Bu kez aile ikinci çocuklarına sadece yaşamını sürdürecek kadar yemek veriyor. İlk çocuğu kaybetmenin nedeni çok yemesi olduğunu düşünen aile Erdal Özyağcılar 13 yaşına gelene neredeyse aç geziyor. İşte bu durumu Erdal Özyağcılar varlık içinde yokluk olarak görüyor. Ve ekliyor. “Açlıktan ailemden gizli ağaçlardan meyve toplayıp yerdim.” İşte bu yüzden 13 yaşına kadar Erdal Özyağcılar aç bir hayat sürüyor.

Konservatuara Arkadaşının Belgesiyle Girdi

Erdal Özyağcılar katıldığı programda yaptığı bir usulsüzlüğü de gündeme getirdi. Tiyatro’ya okul yıllarında ilgi duymaya başladığını dile getiren usta sanatçı. Ailesinin kendisini desteklediğini çeşitli halkevlerinde tiyatro yaptığını ancak babasının “Başka bir mesleği de olsun” düşüncesinden dolayı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydolduğunu açıkladı. Ancak bundan sonra ki hayat çizgisi oldukça ilginç aklı hep Konservatuar da kalan Erdal Özyağcılar “Ankara Konservatuarı’da şansını deniyor. Ancak kabul edilmiyor. Gelecek yıl ki sınav için hazırlanırken en yakın arkadaşı İlhan Ongan İstanbul Konservatuarına giriş yapmaktan vazgeçince onun belgesiyle İstanbul Konservatuarına giriş yapıyor. Evet usulsüz bir giriş yapıyor.

Ancak yaptığı yanlış davranışı bir süre sonra hocası Yıldız Kenter’e anlatıyor. Ve buna bir çözüm bulunmasını istiyor. Yıldız Kenter bir yıl boyunca misafir öğrenci olarak derslere katılmasını , bir yıl sonra sınava girerse kazanacağını yıl kaybı yaşamadan sınıf atlatılacağını söylüyor. Bu çözüm yoluyla İstanbul Konservatuarına devam ediyor. Ve en büyük destekçinin Yıldız Kenter olduğunu söylemeden geçemiyor.

Erdal Özyağcılar Ayak fetişisti  Olduğunu Açıkladı

Erdal Özyağcılar Güzin Özyağcılar

Erdal Özyağcılar Ayak fetişisti  olduğunu açıkladı. Çocukluk döneminde arkadaşlar arasında sen neden hoşlanırsın ? sorusuna ayağı çirkin olan biriyle asla yapamam derdim. Diyor ve eşi Güzin Özyağcılar dan hoşlanıyor. Bu durumu arkadaşlarına söylüyor. Arkadaşları ilginç bir öneri getiriyor. Bu öneri Güzin Özyağcılar’ı yatırmak ve ayakkabılarını çıkarmak. Erdal Özyağcılar ayaklarına bakacak ve karar verecektir. Nitekim de öyle oluyor. Güzin Özyağcılar’ın ayakkabıları çıkarılıyor. Ve Erdal Özyağcılar tamam bu iş olur diyor.

Erdal Özyağcılar ve Güzin Özyağcılar 1972 yılında evleniyor. Ve çiftin iki çocuğu dünyaya geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu