HABER

Ermeni Başbakanından Kışkırtan Açıklama Diplomatik Çözüm Yok

Ermenistan Başbakanı Paşinyan Dağlık Karabağ’da ki çatışmalar hakkında kışkırtan açıklamalarda bulundu. ” Diplomatik Çözüm Yok”

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 27 Eylül de başlayan ve işgal altında ki Dağlık Karabağ kurtarmak için başlatılan hareket her geçen gün Azerbaycan üstünlüğü ile devam ediyor. Savaş alanında Ermenileri perişan eden. Ermeni ordusunun silahlarını bırakarak savaş alanından kaçması ile süregelen savaşta Ermenistan Başbakanı kışkırtıcı açıklamalarına devam ediyor. Ermenistan Başbakanı Paşinyan şuan için dağlık karabağ konusunda diplomatik çözüm yok dedi.

Ermenistan basbakani kiskirtan aciklamlarina devam ediyor

Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan çatışmalar Rusya arabulucu olarak müdahale etti. Ancak Ermenistan ilan edilen ateş kez anlaşmasını ihlal edip Azerbaycan köylerine saldırıyı sürdürdü. Savaş alanında askerleri silahlarını bırakarak kaçan Ermeniler, füzelerle masum sivil halkı bombalamaya devam etti.

İkinci kez Azerbaycan ve Ermenistan arasında insani ateş kez anlaşması imzalanmasının üzerinden 24 saat geçmeden Ermeni orduları Azerbaycan köylerine saldırmaya devam etti. 2’si çocuk 13 masum sivili öldüren Ermenilere Azerbaycan savaş alanında cevap verdi.

Tüm bu gelişmelere sivillere saldırmalarına rağmen uluslararası toplum Ermeni ordusunun sivil halkı bombalamasına göz yumdu. Ve en son olarak Paşinyan krizi tırmandıracak açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Paşinyan : Diplomatik Çözüm Yok

Ermenistan başbakanı savaş alanında ki yenilgilerini görmezlikten gelerek Dağlık Karabağ için şuan diplomatik çözüm yok şeklinde konuştu. “Ermenistan tarafı için diplomatik olarak kabul edilebilecek her şey… Azerbaycan için artık kabul edilemez” şeklinde konuşmalarına devam etti.

Sanki sahada savaş alanında üstünlük göstermiş gibi açıklamalarda bulunan Ermeni başbakan diplomatik çözümün olmadığını söylüyor. Azerbaycan’ın her gün yeni köyleri ele geçirdiğinden bir haberdar olamalı ki bu tür açıklamalarda bulunuyor.

Azerbaycan’ın savaş alanında ki üstünlüğünü bir türlü kabul edemeyen Ermeniler Avrupa ve Diğer ülkelerden yardım istemeye devam ediyor. Bu açıklamalarda yenilmişliğin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu