SON DAKİKA

Ermenistan Sivillere Saldırmaya Devam Ediyor 13 Kişi Hayatını Kaybetti

Azerbaycan ve Ermenistan arasında Rus’ya da ki toplantı sonrası ateş kez kararı alınmış olsa da Ermenistan alçaksa saldırılarına devam ediyor. Üstelik sivil halkı hedef alıyor. Gece yarısı Gence ve Mingeçevir’e saldıran ve sivilleri hedef alan saldırıda 2’si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti.

Ermeni ordusu sivil halki bombaliyor

Ermenistan kural tanımaz insani duyguları olmadan savaşmaya devam ediyor. Askeri alanda Azerbaycan ile mücadele edemeyen askeri alanda Azerbaycan’a karşı aciz duruma düşen Ermenistan sivil halka bomba atmaya devam ediyor. Dünya ise bu vahşetti izlemekle yetiniyor. Dün gece yarısı yine sivilleri hedef alan alçak saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti üstelik ölenlerden ikisi çocuk. Azerbaycan ise Ermenistan’a ait bir Su-25 uçağını düşürdü.

Ermeni ordusu gece yarisi sivil halki bomaladi

27 Eylül de Dağlık Karabağ’da başlayan çatışmalarda Azerbaycan Ermenistan askeri güçlerini yerle bir etmiş. Ermenistan askerleri tankları tüfekleri ve mevzilerini bırakarak kaçmaya başlamıştı. Azerbaycan’ın askeri gücü karşısında çaresiz kalan ve askerleri bile silahlarını bırakıp kaçmak zorunda kalan Ermenistan Rusya’ya sığınmış Rusya’dan yardım istemiş korkusundan Rus’yanın ara buluculuğu ile Azerbaycan ve Ermenistan arasında ateş kez anlaşması yapılmıştı. Aradan geçen 8 gün içinde alçak saldırılarına devam eden Ermeni ordusu askeri anlamdaki yetersizliğini çaresizliğini sivillere bomba atarak kapatmaya çalışıyor. Ancak her fırsatta Azerbaycan ordusundan tokattı yemekten kurtulamıyor.

Gece Yarısı Sivillere Alçak Saldırı

Ermeni ordusu gece yarisi sivil halki bomaladi 1

Ermeni ordusu Azerbaycan korkusundan Avrupa ve Rus’ya sığınmış Günlerce Avrupa ve Rus’ya dan yardım yalvarır şekilde yardım dilenmişti. En sonunda Rus’ya bu yalvaran kalleş ordunun imdadına yetişmiş ara buluculuk yaparak Azerbaycan ve Ermenistan arsında ateş kez imzalatmıştı. Fakat kalleş Ermeni ordusu ateş anlaşmasına uymak yerine gece yarısı masum sivil halkın üzerine bomba yağdırmayı tercih etti. Gece yarısı düzenlediği saldırıda 2’si çocuk olmak üzere 13 masum sivil hayatını kaybetti.

ALİYEV : İNTİKAMIMIZI SAVAŞ MEYDANINDA ALIRIZ

Saldırı sonrası açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev hiç bir zaman sivil halka saldırı yapmayız. İntikamımızı savaş meydanında alırız. dedi. Ermeni alçaklığına karşı dik duruşunu sivil halka saldırı yapmayacaklarını açıklayan Aliyev intikamın savaş meydanında alınacağını bu alçak saldırıların Azerbaycan halkının iradesini kıramayacağını açıklamalarına ekledi. Ermeni ordusunun gece yarısı bilerek saldırıyor ki daha çok kişi ölsün diye şeklinde konuşan Aliyev Ermenistan savaş suçu işliyor diye açıklamalarına devam etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu