GÜNCEL

Ermenistan’ının SİHA Korkusu Karabağ’da Kullanılması Yasaklansın

Azerbaycan Ermenistan savaşında Ermenileri Türk SİHA korkusu saldı. Savaş alında askerleri silahlarını bırakarak kaçan Ermenistan NATO’dan Türk SİHA’ları Karabağ’da kullanılmasının yasaklanmasını istedi.

Ermenistan SIHA korkusu

Ermenistan da Türk SİHA korkusu, Azerbaycan ile olan savaşında yenilgi üstüne yenilgi yaşayan Ermeni ordusu savaş alnından kaçarken Ermeni yetkileri ne yapacaklarını şaşırdılar Ermeni yetkilileri NATO dan acınacak bir istekte bulundu. SİHA’ların Karabağ’da kullanılmasının yasaklanmasını istedi.

En son insani ateşkez anlaşmasını da ihlal eden Ermeniler, sivil halkı bombalamaya devam ediyor. Tüm anlaşmayı hiçe sayan Ermeniler savaş alnında mücadele edemedikleri Azerbaycan halkını füzelerle vurmaya devam ediyor. Tüm insani ve duygularını vicdani duygularını kaybeden Ermenistan sivil halkı vurmaya devam ediyor. Daha önce Rusya’da yapılan anlaşmaları ihlal ederek Azeri köylerini vuran Ermeni ordusu en son imzalanan insani anlaşmayı da ihlal ederek Azeri köylerinde ki sivil halkı bombalıyor.

Azerbaycan Ordusu İlerlemeye Devam Ediyor

En son kabul edilen insani ateşkez anlaşmasını ihlal eden Ermeni ordularına karşılık veren Azerbaycan orduları Karabağ’da bir çok köyü geri almayı başardı. Karabağ‘da Cebrail bölgesinde 13 köye Azeri Bayrağını çekmeyi başardı.

Ermenistan ordusu silahlarının bırakarak kaçıyor. SİHA‘ların göz açtırmadığı Ermeni ordusu arkasına bakmadan savaş alanından kaçmaya devam ediyor. Azerbaycan ermeni ordusunun bırakarak kaçtığı tank, zırhlı araç, top kamyon görüntülerini paylaşmaya devam ediyor.

İki defa ateş kez anlaşması imzalanmış, ancak Ermeniler bu iki anlaşmayı da ihlal ederek sivil halkın bulunduğu köylere saldırmaya devam ediyor. En son kabul edilen insani ateş kez anlaşmasını da ihlal eden Ermenilere karşı Azerbaycan ordusu harekete geçti. Ermenilere ait iki savaş uçağı, bir İHA düşürüldü.

Ermenilerin Çaresiz Çırpınışı

Ermenistan savaş alında uğradığı yenilgiyi uluslar arası alanda kapatmaya çalışıyor. Ermenistan Başbakanı Karabağ’ın Azerbaycan’a ait olmadığını Karabağ’da ki soykırımı durdurun ifadesini kullandı. Ayrıca Azerbaycan ordusu karşısında çaresiz kalan acınacak duruma düşen Ermeniler savaş alanından kaçarken ” SİHA’lar Karabağ’da kullanılmasının yasaklanmasını” istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu