SPOR

Fenerbahçe Galatasaray Kavgası Büyüyor

İki ezeli rakip arasında şampiyonluk sayısı tartışması büyüyerek devam ediyor. Fenerbahçe’nin 1959 yılından önce ki şampiyonlukların da sayılması talebine Galatasaray sert tepki göstermiş. Ardından Fenerbahçe yetkilileri daha sert açıklamalarla karşılık vermişti.

Tartışma büyüyerek devam ederken, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz. Fenerbahçe Takımına yönelik oldukça sert açıklamalarda bulunmuştu. “Herkes Fenerbahçeli doğar sonra başka takımlı olur” bu sözler ateşi yaktı. Galatasaray başkanı bu sözlerle de yetinmedi. Adana da Fenerli olana hayret ederdik. Sen nasıl Fenerli oldun diye. Sözleri ile Fenerbahçe’ye yüklenirken bu sözlerin ardından “yani espri yapıyorum” diye ifadelerini düzeltme yoluna gitti. Ancak bu söylemler Fenerbahçe tarafında oldukça sert tepkilere neden oldu.

Fenerbahçe Galatasaray Kavgası

Fenerbahçe’nin 1959 yılı öncesi şampiyonlukları sayılsın talebi ile başlayan ve karşılıklı söylemlerle devam eden kavga büyüyerek devam ediyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz tesis açılış töreninde bu konuya değinerek oldukça sert açıklamalarda bulunmuştu. Doğal olarak bu açıklamalara cevap gecikmedi. Fenerbahçeli doğar başka takımlı olur. Sözlerine espri yapıyorum ifadeleri ile devam eden Galatasaray Başkanı hala da öyledir diye aslında bu sözlerin espriden uzak olduğunu gösterdi.

Galatasaray Başkanı benim yakınlarım arasında Fenerbahçeli, Beşiktaşlı olanlar var bunlardan rahatsızlık duymam. Herkesin Galatasaraylı olmasını da istemem. Yoksa farkımız nasıl ortaya çıkacak. Sözleri Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı taraftarları oldukça kızdıracak gibi görünüyor.

Fenerbahçe yöneticilerine de ” 2 Tıfıl Yönetici” sıfatı ile sözlerine devam eden Mustafa Cengiz. Akıl yaşta değil baştadır doğru. Tarihten uzak insanlar iflas etmiş tüccarlardır. Bir gün bir tarihçi çıkarsınlar çok özür dilerim. Tüm bu söylemlere Fenerbahçe tarafından cevap gecikmedi.

Galatasaray Başkanına Fenerbahçe’den Çok Sert Cevap

Fenerbahçe yönetimi Galatasaray Başkanına çok sert sözlerle cevap verdi. Galatasaray Başkanının sözlerine karşılık. Fenerbahçe Yönetimi bir basın bülteni ile cevap verirken. Bu kavganın daha uzun süre devam edeceğinin sinyalleri de ortaya çıkmış oldu. 1959 yılı öncesi şampiyonluklar sayılsın tartışması iki kulüp arasında daha çok tartışmalara neden olacak gibi görünüyor.

İşte Fenerbahçe’nin Açıklamaları

“Sevgili taraftarlarımız,

Son dönemde üst üste ve dün itibariyle Kulübümüzü, yöneticilerimizi, camiamızı hedef alarak yapılan seviyesiz açıklamaları ve bunlara duyduğunuz tepkileri yakinen takip ediyor, anlayışla karşılıyoruz.

Hadsiz ve üslupsuzca ısrarla Fenerbahçe’yi odak alan; ciddiyet çıtası ve seviyesi her seferinde daha da aşağı çekilen bu tavırların sahibi olan kişiyi, dikkate ve ciddiye almamanızı rica ediyoruz.

Aklıselimden uzak bu yaklaşımların sahibi olan ilgili şahsın şu an temsil ettiği makama istinaden cevap vermeyeceğimizi, taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu