SON DAKİKA

Fransa Koronavirüs Salgınına Teslim Oldu

Fransa Koronavirüs salgınına teslim oldu. Son 24 saat içinde 25 bin 86 yeni vaka ile rekor kırmaya devam ediyor. Dünya özelikle Avrupa Korona Salgınında baş etmekte zorlanıyor. Her geçen gün artan vaka sayılarıyla Korona Avrupayı esir aldı.

Son zamanlarda yeniden artış gösteren Koronavirüs salgını Avrupayı özellikle Fransayı esir almış durumda, Son yirmi dört saat içinde 25 bin 86 yeni vaka tespit edildi. Böylece Fransa da Korona Virüs salgınında toplam vaka saysı 834 bin 770’ye ulaştı. Fransa Sağlık bakanının açıklamalarına göre son 24 saat içinde salgından dolay 122 kişi hayatını kaybetti.

Fransa Koronavirus salginina teslim oldu

Dünya Korona Virüs salgını ile baş etmeye çalışıyor. Son baharın gelmesi ile birlikte Salgın yeniden baş gösterdi. Vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Haziran ayının başında normalleşme sürecine giren ülkelerden olan Fransa tekrardan kabusu yaşamaya başladı. Vaka sayıları her geçen gün artarken ülke kısıtlamaları tartışmaya başladı. Fransa Korona Virüs salgını ile başa çıkabilmek için ülke genelinde çeşitli kısıtlamalara gitmeyi düşünüyor.

Fransa da Korona Virüs salgınından dolayı toplamda 33 bin 303 kişiye ulaştı. Ülkede son bir hafta içinde 6 bin 906 kişi hastaneye kaldırılırken bin 204 kişi yoğun bakıma alındı.

Fransa da dün görülen 30 bin 621 vaka ile salgının başlangıcından itibaren en yüksek rakam olarak tarihe geçmişti. Fransa da vaka sayılarının artması ile birlikte önlemler gelmeye başladı. Yarından itibaren başta başkent Paris olmak üzere sekiz büyük şehirde akşam 21:00 ile sabah 06:00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu