SON DAKİKA

Gaziantep Polisi Bombayı Son Anda İmha Etti 2 Kişiyi Gözaltına Aldı

Bugün İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Gaziantep polisinin bir faciayı son anda önlediği ortaya çıktı. Gaziantep polis merkezi karşısına park halinde ki otomobil altına her biri zaman ayarlı 3 parça bomba son anda imha edildi. Gaziantep polisi 2 kişiyi gözaltına aldı.

Polis merkezine yapılması planlanan bombalı saldırı son anda önlendi. Çevredeki dikkatli vatandaşların sayesinde Gaziantep’in Şehit Kamil ilçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliğinin karşısına otomobilini park ederek hızlı şekilde uzaklaşan birini gören vatandaşlar hemen 155 ihbar hattını aradı. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler park halinde ki araçta 3 parça halinde her biri zaman ayarlı 1200 Gram ağırlığında bomba düzeneği buldular ve imha ettiler.

Gaziantep de bomba yuklu arac imha edildi

Bugün akşam saatlerinde gerçekleşen olayda Gaziantep bir faciadan kurtuldu. Dikkatli vatandaşların sayesinde bomba yüklü araç imha edildi. Gaziantep’in Şehit Kamil ilçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliğinin karşısına park edilen araçtan inen ve hareketleri şüpheli kişi hızlı bir şekilde uzaklaştı çevredeki vatandaşların şüphelenmesi sonucu 155 polis ihbar hattına araç ve plakası verildi. Olay yerine gelen Gaziantep bomba imha ekibi her biri zaman ayarlı üç parçadan oluşan 1200 gram ağırlığında ki bombayı etkisiz hale getirdi.

Tarife Uyan 2 Kişi Gözaltına Alındı

İçişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bombalı aracın etkisiz hale getirilmesi sonrası tarife uyan iki kişi polisin uygulamaları sonucu gözaltına alındı. Polisin uygulama noktasında araç içinde eşkale uyan bir kişi ve yanında ki şahıs gözaltına aldığı açıklama da bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu