SON DAKİKA

Günlük Koronavirüs Vaka Tablosunda Vahim Artış Devam Ediyor

3 Nisan Koronavirüs vaka tablosu açıklandı. Her geçen gün artan vahim tablo bugünde devam etti. Tüm uyarılara rağmen Korona vaka sayısı tüm zamanların en yüksek rakamı olarak karşımıza çıkıyor. 3 Nisan Koronavirüs toplam hayatını kaybeden sayısı 186 oldu.

Koronavirüs Rekor Vaka Sayısı

Sağlık Bakanlığı 3 Nisan Koronavirüs tablosunu açıkladı. Korkunç rakamlar maalesef hepimizi korkutuyor. Bugün itibariyle ağır hasta sayısı, hayatını kaybeden sayısı belli oldu.

3 Nisan Koronavirüs Vaka Sayısı Rekor Kırdı

Bugün açıklanan yeni koronavirüs vaka sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı. Bugün toplamda 44 bin 756 yeni vaka tespit edildi. Bu rakam bugüne kadar gördüğümüz en yüksek vaka sayısı oldu. Tüm önlemlere tüm uyarılara rağmen Türkiye’de Koronavirüs vaka sayısı korkunç derece de artmaya devam ediyor.

Türkiye’de Koronavirüs Salgınından Ölenlerin Sayısı Artıyor

Son gelen koronavirüs tablosuna göre vaka sayıları rekor kırmaya devam ediyor. Uyarılara kulağını tıkayan toplum. Önlemleri yeterince almıyor. Elbette bunda kontrollü normalleşme adı altında açılan toplu mekanların da etkisi büyük en son olarak İstanbul’da halı saha, sauna, hamam ve internet kafeler açılmıştı. Bununla beraber halkta gerektiği kadar sosyal mesafe ve maske kurallına uymuyor. Doğal olarak vaka sayıları her geçen gün korkutan seviyeye ulaşmaya devam ediyor.

3 Nisan Koronavirüs Tablosu

Ölüm oranları da ki artışta korkutucu seviyeye ulaşıyor. Bugün koronavirüs salgının dan hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 186 oldu. Böylece Türkiye’de salgından ölenlerin sayısı toplamda 32 bin 78′ e çıktı.

Koronavirüs de sevindirici haber bugün tedavisi biten ve iyileşen hasta sayısı 23 bin 214 kişi oldu. Bugüne kadar iyileşen koronavirüs hasta sayısı 3 milyon 82 bin 676’ya yükseldi.

Koronavirüs Ağır Hasta Sayısı 2 Bin Üzerine Çıktı

Bugün açıklanan rakamlara göre toplam ağır hasta sayımız 2 bin 231 olduğu açıklandı. Zatürre oranı ise yüzde 3.6 olarak bildirildi. Bu rakamların artması demek. Hastanelerde yoğun bakım ünitelerinin dolması demek. Yoğun bakım ünitelerinin dolması sağlık çalışanlarının yükünü artırmak. Ve diğer hastalıklardan yoğun bakım ünitesine ihtiyaç duyan hastalar için tehlike demek. Toplum olarak bunun bilincinde olmak zorundayız. Çeşitli bahanelere sığınarak. Bu salgınla mücadele etmeyi bırakmamak zorundayız.

Dün 42 Bin 308 Koronavirüs Vakası Tespit Edilmişti

2 Nisan Koronavirüs Tablosu

Bugün koronavirüs vaka sayısında rekor bir rakama ulaşmıştık. 2 Nisan tarihinde 42 bin 308 vaka tespit edilmişti. 2 Nisan tarihinde koronavirüs salgınından hayatını kaybeden sayısı 179 kişiydi. 2 Nisan tarihinde toplam iyileşen sayısı 24 bin 419 kişi olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu