HABER

Gürültü Yapmayın Uyuyamıyorum Diyen Komşularını Dövdüler Savcılık 18 Yıl İstedi

İstanbul da ” Gürültü yapmayın uyuyamıyorum” mesajı atan komşularını evine girerek döven üç kişi hakkında savcılık 18 yıl hapis cezası istedi.

Olay 12 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşti. Gürültü yapmayın uyuyamıyorum diye mesaj atan komşularının evini basan ve darp eden üç sanık hakkında savcılık 18 yıl hapis cezası istedi. Mağdur Nükte Arpacı olay gününü anlattı. Olay günü kapımızın dışından gürültüler duyduk. Demir kapı olmasaydı kapı aşağı inecekti. Dışarıdan küfürler geliyordu. Evde eşim ve ben vardık. Kapıyı açtık. Biranda bize saldırdılar. Eşim kendini savunmak için sopa ile vurdu. Sanık Ali eşime arkadan sarılarak etkisiz hale getirdi. Yere yatırıp üzerine çıktı. O sırada Okan eşimin kafasına tekme attı. O sırada ” Bu evden kimse sağ çıkmayacak” diyorlardı.

Gurultu Yapmayin Uyuyamiyorum Diyen Komsularini Dovduler Savcilik 18 Yil Istedi

Mağdur Arpacı sözlerine şu şekilde devam etti. Eşimi kurtarmama izin vermediler. Eve giren başkaca kadınlardan şikayetçiyim. Bu olay yüzünden aylarca psikolojik tedavi gördüm. Sırf bu olay yüzünden eşimden boşandım.

Duruşmada Müştekilerin karşı komşusu da dinlendi. Olay günü karşı komşumun kapısının tekmelendiğini duydum. Yapmayın evde çocuk var dedim. Bu uyarıyı 7-8 defa yaptım. Ancak beni dinlemediler. Sanıklardan Gökhan bana dönerek ” Gir lan içeri seni öldürürüm” dedi. Kapıyı çalarken sürekli küfürler ediyorlar tehditlerde bulunuyorlardı. Sonra eşim beni içeri aldı. Kapı açıldıktan sonra ne oldu görmedim diye konuştu.

Suçlamaları Kabul Etmediler

Sanık Ali Şenyüzlü savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Olay günü kendisinin doğum günü olduğunu çocukların pastadan dolayı heyecanlanarak koşuşturduklarını müştekiyi tanımadığını ancak kendisine 2-3 kez mesaj attığını mesajlarda hakaret içerikli olmadığını kendisinin müştekiyi arayarak ” Doğum günü yapıyoruz neden rahatsız ediyorsun” dediğini aktardı.

Şenyüzlü müşteki evine çıkma sebebim sadece konuşmaktı dedi. Arkamdan çocuklarda geldi diye devam eden sanık, kapıda müşteki bize hakaret içerikli sözler söyledi. Kapıyı sopo ile beraber açtı. Biz kendimizi korumak zorunda kaldık. Kendimizi korumak amacı ile eve girmek zorunda kaldık. Ben 30 yıldır Yeşilköy’de oturuyorum kimseyi rahatsız etmedim dedi.

Sanık Ali Şenyüzlü elinde ki sopa ile oğlumun kafasına vurdu. İki santim aşağı gelseydi şuan oğlumu kaybetmiştim. Ben İskender’in elinden sopoyı aldım. Oğlumun yüzündeki kanları beraber yıkadık. Kanlar yerdeydi Ben kanları sildim. Sonra Polis geldi. Eve hiç bir zarar vermedik. Sadece kapıya vurduk şeklinde kendini savundu.

Savcılık 18 Yıl Hapis İstedi

Esas hakkında mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı sanıklar Ali Şenyüzlü, Gökhan Şenyüzlü ve Okan Şenyüzlü hakkında ” Silahla kasten adam yaralama” “Kasten yaralama” ” Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal” ve ” Mala zarar verme ” suçlarından 5 yıl 4’er aydan 18 yıl kadar hapis cezası istedi.

Mahkeme eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu