HABER

İBB Yeni Yasaklardan Sonra Toplu Taşımaya Düzenleme

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Koronavirüs tedbirleri sonrası İBB’den yeni düzenleme geldi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün yeni kararlardan sonra toplu taşımaya düzenleme yapıldığını sosyal medyadan duyurdu.

Bugün açıklanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni önlemlerden sonra. İstanbul Belediyesi yeni kararlara göre düzenleme yaptığını açıkladı. Buna göre 65 yaş üstü ve 18 yaş altına toplu taşımanın yasaklandığını açıkladı.

Koronavirüs salgınının son bir ayda rekor kırmasından sonra bugün Cumhurbaşkanı başkanlığında toparlanan Bakanlar Kurulu yeni önlemleri ele aldı. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara açıklanan yeni tedbirleri duyurdu. Buna göre toplu taşımalarda 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yasaklandı. İki hafta boyunca kısıtlı olarak uygulanan kapanma kararı alındı.

İstanbul Belediyesinden Yeni Düzenleme

Bugün Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan yeni tedbirlerden sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından toplu taşımaya yeni düzenleme geldi. Buna göre “Cumhurbaşkanlığınca yeni pandemi kısıtlamaları göz önünde bulundurularak, İBB tarafından İstanbul’da toplu taşımalarla ilgili yeni düzenlemeler yapılmıştır.” mesajı yayınlandı.

  • İBB olarak, toplu ulaşımda yarın itibariyle “yoğun saat” uygulamasına geçilecektir.
  • Tüm toplu taşıma sistemleri sokağa çıkma yasağının 3 saat öncesinden itibaren ( 16:00 – 19:00 arası ) tüm kapasite hizmet verecektir.
  • 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın İstanbulkartları Cumhurbaşkanlığı kararı gereğince ulaşıma kapatılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu