SON DAKİKA

İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Yasağı Haberine Yalanlama

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak bugün “Reuters Kaynaklı sokağa çıkma yasağı gelebilir” haberlerini yalanladı.

Bugün ajanlara ve haber merkezlerine düşen bir haberde İngiliz medya kuruluşu Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili Korona önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı gelebilir. Korona Virüs vakaları açıklanandan 5 kat daha fazla, okulların açılması ile birlikte bir kaç hafta gözlem yapılacak daha sonra sokağa çıkma yasağı, 65 yaş ve gençlere yasak gelebilir. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulaması gündemde şeklinde haber yapılmıştı.

Icisleri Bakanligi Sokaga Cikma Yasagi Gelecek Haberlerini Yalanladi

İsmi açıklanmayan üst düzey yetkiliye dayandırılarak yapılan haberde Türkiye de ki Korona vaka sayısının açıklanandan 5 kat daha fazla olduğunun belirtilmesi dikkatleri çekmişti. Ayıca son zamanlar da Korona Virüs vaka sayılarının giderek artması da bir takım önlemler alınacak mı ? sorularını gündeme taşımıştı. Korona önlemleri kapsamında nasıl önlemler alınacak sorusu sorulurken, bu önlemlerin gençler ve 65 yaş üstü vatandaşlara bir takım kısıtlamalar getirileceği, hafta sonu tüm Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanması gibi önlemlerin olacağı tartışılırken. İngiliz Ruuters haber ajansının bir üst düzey yetkilinin ağzından verdiği iddialar acaba yasaklar geri mi geliyor düşüncesinin oluşturmuştu.

İçişleri Bakan Yardımcısı : Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri Asılsız

Tüm bu haberler ve Korona Virüs vaka sayılarının giderek artması sonrası İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çatak sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunarak bu haberlerin asılsız olduğunu vurguladı ve yalanladı.

Ismail Catakli Sosyal Medya sokaga cikma yasagi yalanlamasi

İsmail Çataklı Reuters haber ajansının haberine dikkatleri çekerek, Türkiye de sokağa çıkma yasakları gelebilir. haberlerinin asılsız olduğunu ve daha öncede ifade edildiği gibi sahte genelge, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğine dikkatleri çekti.

Bu açıklama ile iddia edildiği gibi Türkiye’de Korona Önlemleri kapsamında herhangi bir sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılmayacağını en yetkili ağızdan İçişleri Bakanlığı adına öğrenmiş olduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu