GÜNCEL

İstanbul İstiklal Caddesi Korona Önlemlerini Unutan İnsanlarla Doldu Taştı

Son bir ay içinde Korona vaka sayısının yüzde 50 artan İstanbul’da ne değişti ? Sağlık Bakanının açıklamalarına göre son bir ay içinde Korona vaka sayısı yüzde 50 artan İstanbul’da sokaklar korona önlemlerini unuttan insanlarla doldu taştı.

Son bir ay içinde İstanbul’da Korona vaka sayısı yarı yarıya artarken İstanbul sokakları yine inan seli diyebiliriz. İstanbul’un en kabalık yerlerinden olan İstiklal Caddesinde insanlar sosyal mesafeye uymadıkları görüldü. Bazı vatandaşlarınsa maske takmadığı gözlemlendi. Tüm uyarılara rağmen insanların kurallara uyamadığı gözlemlendi. Tüm uzmanların, Sağlık Bakanının her gün tedbirlere uymamız gerektiğini vurgulamasına rağmen insanlar yağışlı havadan sonra kendilerini sokaklara attılar.

Istanbul sokaklari korona oncesini aratmiyor

Sokaklar normal Korona öncesi kalabalıkları andırması endişe uyandırdı. Tüm uyarıları hiçe sayan insan toplulukları sokakları doldururken sosyal mesafenin ortadan kalktığı gözlemlendi. Bazı vatandaşlarınsa sadece sosyal mesafe bir tarafa maske takmadığı gözlemlendi.

Sağlık Bakanı İstanbul’da ki Artışı Açıklamıştı

Sağlık Bakanı İstanbul’da ki artışı açıklamış son bir ay içerisinde İstanbul da vaka sayısının yüzde 50 artış gösterdiğini dile getirmiş ve kurallara uyulmasını istemişti. Ancak tüm bu uyarıları hiçe sayan büyük topluluklar İstiklal Caddesini bugün doldurdu. Kalabalıklar o kadar fazlaydı ki sosyal mesafe kuralının ortadan kalktığı objektiflere yansıdı.

Taksim Istklal Caddesi Korona onlemlerini unutan insanlarla doldu tasti

Sağlık Bakanı 17 Ekim Korona Tablosunu açıklamış. Korona dan hayatını kaybedenlerin sayısı 71 olurken, yeni korona vaka sayısı bin 723 olarak açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu