SON DAKİKA

Kadir Şeker Davasında Son Dakika Gelişmesi

Konya’da sevgilisini darp ettiği iddia edilen Özgür Duran’a engel olmak isterken bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker 12 yıl 5 ay hapis cezası almıştı. Mahkeme haksız tarik indirimini en alt seviyeden uygulamıştı. Savcılık karara itiraz ederek Haksız Tarik İndirimini en üst seviyeden uygulanmasını talep etti.

Konya’da sevgilisi Ayşe Dırla kavga ettiği sırada oradan geçen Kadir Şeker kadını darp eden Özgür Duran ile kavga etmeye başlayıp elindeki bıçak Özgür Duran‘a saplanması sonucu hayatını kaybetmişti. Türkiye günlerce bu davayı konuşmuş. Kadir Şeker’in serbest bırakılması konusunda güçlü bir kamuoyu oluşmuştu.

Kadir Sekere verilen cezaya savcilik itraz etti

Geçtiğimiz günlerde görülen Mahkemede heyet Kadir Şeker’i kasten adam öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası vermiş. İyi hal indirimi ve haksız tarik indirimini de en alt seviyeden uygulayarak cezasını 12 yıl 5 ay olarak belirlemişti.

Savcı Haksız Tarik İndiriminin En Üst Seviyeden Uygulanmasını Talep Etti

Mahkeme kararı sonrası bir kadını şiddetten kurtarmak için kavga ettiğini kadına şiddetin son bulmasında bir örnek teşkil edeceğini savunan bir kesim Kadir Şekere verilen cezanın çok olduğunu bundan sonra kimsenin kadına şiddeti görse dahi müdahale etmeyeceğini savunmuştu.

Bir kesimse kadına şiddete müdahale etse dahi elindeki bıçak ile Özgür Duran’a saldırdığı ve kasten öldürme suçunu işlediği için cezanın yerinde olduğunu savunuyordu. Tüm bu gelişmeler ışığında Savcı verilen karara son dakika gelişmesi olarak itiraz etti. Kadir Şekere verilen cezada haksız tarik indiriminin en üst seviyeden verilmesini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu