KORONAVİRÜS

Koronavirüs Hangi İllerde Arttı Sağlık Bakanı Açıkladı

Koronavirüs haftalık artış gösteren ve düşen iller açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her hafta her 100 bin nüfusa denk gelen koronavirüs oranını açıkladı. Buna göre hangi illerde koronavirüs arttı. Hangi illerde koronavirüs azaldı.

Sağlık Bakanı Türkiye'de Koronavirüs en çok artan ve azalan ileri açıkladı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Türkiye Koronavirüs salgını ile mücadele ederken. Alınan önlemler ne kadar etkili oldu ? Koronavirüs salgının giderek artmasıyla birlikte son bakanlar kurulunda kısıtlı kapanma adı altında bir takım önlemler alınmıştı. Peki bu önlemler vaka sayısında etkili oldu mu ? Türkiye’de hangi iller vaka sayısı olarak artış gösterdi. Hangi illerde düşüşe geçti. Bu soruların cevabını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Koronavirüs en çok artan iller Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova da artış gösterdi. Koronavirüs azaldığı iller Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman oldu. Sağlık Bakanı uyarılarına devam etti. Tedbirlere uydukça vaka sayıları azalacaktır dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından haftalık olarak Koronavirüs salgının artış gösterdiği ve azaldığı illerimizi açıkladı. Buna göre her 100.000 nüfusa göre Koronavirüs artış gösterdiği Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan iller Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu