KORONAVİRÜS

Koronavirüs Tablosu Açıklandı. Vaka ve Ölü Sayımız Artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 8 Nisan Korona Tablosunu açıkladı. Maalesef vaka sayımız ve ölü sayımız giderek artıyor. Dün 55 bin sınırına geldik demiştik. Bugün 55 bin barajını da aştık.

8 Nisan Corona Virüs vaka sayımız açıklandı. Fahrettin Koca Twitter hesabından bugün için yeni tabloyu açıkladı. Ne yazık ki vaka sayımız artışını sürdürüyor. Ve en kötüsü ölüm oranları da giderek artmaya devam ediyor. Yeni önlemlerin gelmesi tartışılırken. Günlük vaka sayımız artık hız kesmeden artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 8 Nisan Corona Tablosunu Açıkladı

Son 24 saat içinde 304 bin 492 Korona testi yapılan vatandaşlardan pozitif çıkan kişi sayısı 55 bin 941 oldu. 258 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayımız 2 bin 615 kişi oldu. 37 bin 914 kişinin karantina süreci sona ermesiyle birlikte toplam iyileşen sayısı 3 Milyon 232 bin 892 kişiye ulaştı.

Türkiye Tam Kapanma Tartışmaları

Günlük vaka ve ölüm oranlarının giderek artmasından sonra daha önce ki Haberimizde verdiğimiz gibi Türkiye tam kapanmayı tartışıyor. Pazartesi günü hem Bilim Kurulu toplanacak hem Bakanlar kurulu toplanacak. Corona Vaka sayıları ve Corona Ölüm oranlarının giderek artmasından sonra Bilim Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantılarından çıkacak sonuç merak konusu olmaya başladı.

8 Nisan Koronavirüs Tablosu

Türkiye tam kapanmaya mı gidecek ? Yoksa kısıtlı önlemlerle mi yoluna devam edecek ? sorusu soruluyor. Bunun cevabını pazartesi günü alacağız. Ancak bir gerçek var ki Türkiye’de Koronavirüs salgını hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Okullar tekrar kapanacak mı uzaktan eğitime dönülecek mi ? Kafeler kapanacak mı ? Daha önce İstanbul‘da hamamlar, saunalar ve halı sahalar açılmıştı. Bu işletmeler tekrar kapanacak mı ? Tüm bu sorular bugünler de en çok merak edilen soruların başında geliyor. Bu soruların tümünün cevabını pazartesi günü öğreneceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu