KORONAVİRÜS

Koronavirüs Vaka Sayısı 54 Bini Geçti Tam Kapanma Ne zaman ?

Türkiye Koronavirüs tablosunda adeta kabusu yaşamaya başladı. Son bir aylık dönemde Koronavirüs vaka sayısı 54 bini aştı. Ölümler 276’a dayandı. Durum bu kadar vahim olunca gelecek sert önlemler konuşulmaya başlandı. Ve tam kapanma ne zaman ? sorusu sorulmaya başlandı.

Türkiye son bir ayda Covid-19 salgınında korku dolu günler yaşamaya başladı. Artık vaka sayıları 54 binleri aştı. Ve daha da artacak gibi görünüyor. Alınan önlemler yetersiz mi ? sorusu gündeme gelmeye başladı. Kontrolü normalleşme süresinde okulların açılması, kafelerin açılması ve toplumun bir kesiminin kurallara uymaması. Gibi konular Koronavirüs vaka sayılarının artmasına neden oldu. Görüşleri hakim olmaya başladı.

Tam Kapanma Ne zaman?

Mutant virüsün artık daha hızlı yayılması. Toplumda vaka sayılarının giderek artmasına neden oldu. Toplumun büyük çoğunluğunun aşılanamaması. Doğal olarak tehlikeyi daha da artıyor. Tüm bu gelişmeler sonucu Ramazan ayında tam kapanma gündeme oturmuş durumda. Haber programlarında, TV Programlarında ve sosyal medya da artık tartışılan tek konu tam kapanma ne zaman gelecek ? Tam kapanma olacak mı ? soruları oldu. Peki tam kapanma ne zaman gelecek ? Tam kapanma olur mu ? bu soruların cevabını almak için 12 Nisan günü yapılacak Bilim Kurulu Toplantısı ve Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yapılacak açıklamalar bize gösterecek.

Koronavirüs Tam Kapanmada Gözler Bakanlar Kurulunda

Türkiye’de giderek artan korkutan vaka sayıları ve ölümler. Tam kapanma ile bu sorunun çözülebileceği düşüncesini oluşturmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son açıklamalarda kısıtlı da olsa bir takım önlemler aldığını açıklamıştı. Cumartesi günü artık sokağa çıkma kısıtlama getirilmişti. Fakat bu önlemlerde yeterli olmadığını zaman içinde gördük.

Bakanlar Kurulu

Bu önlemlerin yeterli olduğu görülmeyince doğal olarak. Ramazan ayında tam kapanmaya geçelim. Söylemleri daha yüksek sesle gündeme gelmeye başladı. Doğal olarak toplum tam kapanmayı konuşurken. Gözler 12 Nisan’da yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısına çevrildi. Aynı gün yapılacak olan Bilim Kurulu Toplantısı da yeni gelişmeleri bizlere gösterecek. Bilim Kurulunda artan vaka sayıları, aşılmada ki son gelişmeler ve mutant virüs gündeme gelecek. Bilim Kurulunun tavsiyeleri sonrası ya tam kapanma yaşanacak. Ya da yeni önlemler gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu