HABER

Maskesiz 50 Bin Kişilik Konser Yapıldı

Maske yok, sosyal mesafe yok tam 50 bin kişi konser için bir araya geldi. Evet bu ülkede Koronavirüs artık yok. Koronavirüs salgınının yenen Yeni Zelanda da 50 bin kişilik konser düzenlendi. Konserde insanlar maskesiz ve sosyal mesafe olmadan katıldı.

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken. Bir çok ülke yeni önlemler alıyor. Salgını yenmek için ellerinden geldiği kadar kısıtlama ve önlemler alıyor. Ülkemizde dahil olmak üzere yeni önlemler ardı ardına geliyor. Ancak dünyada öyle bir ülke var ki koronavirüs salgınını yendi. Yeni Zelanda son 24 saat içinde sadece 1 koronavirüs vakası görüldü. Yeni Zelanda dünyada koronavirüs salgınını yenen ender ülkeler arasına girmeyi başardı.

Yeni Zelanda koronavirüs salgını yendi.

Yeni Zelanda salgının başladığı dönemde çok sıkı tedbirler almıştı. Sınırlarını kapatmış. Uçuşları kapatmıştı. Aldığı sıkı önlemlerin meyvesini toplayan ülke artık normal hayata döndü. İnsanlar 50 bin kişilik konserde bir araya geldi. Yeni Zelanda da 50 bin kişilik dev bir konser düzenlendi. Ve bu konserde ne maske ne sosyal mesafe vardı. İnsanlar normal hayata dönmenin keyfini yaşadı.

Yeni Zelanda’nın Eden Park stadyumunda Siz60 gurubunun düzenlendiği konsere 50 bin kişi katıldı. Konsere katılanlardan bir kişinin söylemi ile ” Birlikte şarkı söylemek bizim için çok önemli. Bu bir şeyin bir parçası olduğumuzu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

En önemli açıklama ise Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern tarafından yapıldı. Yeni Zelanda başbakanına göre ülke Koronavirüs salgınını yendi. Ülke 19 Nisan tarihinde Avusturalya ve Yeni Zelanda arasında ki uçuşlarda karantina şartların kaldırıldığını açıklamıştı.

Yeni Zelanda Koronavirüs salgınında en sıkı önlemleri alan ülkeler arasında yer alıyor. Yeni Zelanda aldığı bu sıkı önlemlerin meyvesini almıştı. Ülke genelinde toplam 26 kişi koronavirüs salgınından hayatını kaybetmiş. Ve ülke genelinde toplam 2 bin 601 koronavirüs vakası görünmüştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu