HABER

Meral Akşener İstanbul Sözleşmesini Danıştay’a Taşıdı

Son günlerin tartışmalı konusu İstanbul Sözleşmesi için İyi partiden atak geldi. İyi Parti İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvuru da bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararı sonrası başlayan tartışmalar hız kesmiyor. İyi Parti İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının iptal edilmesi için Danıştay’a başvuruda bulundu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Anayasanın 6,87.90 ve 104’üncü maddelerine atıfta yaparak. Kararın iptal edilmesini istedi.

Meral Akşener İstanbul Sözleşmesi

Daha öncede İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin meclis konuşmasında “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” demiş ve açıklamalarda bulunmuştu. Meral Akşener parti toplantısında ” İktidar tecavüzü, ölümleri izlemeye devam etsin.” şekilde açıklamalarda bulunmuştu.

Meral Akşener bugün Anayasanın 6, 87, 90 ve 104’üncü maddelerine aykırı olduğunu savunarak İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının iptal edilmesi için Danıştay’a başvuruda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararı sonrası bir çok tartışma ortaya atılmış. Bu kararın kadın cinayetlerini artıracağına, kadına yönelik şiddet olaylarının artacağına ve İstanbul Sözleşmesinden tek taraflı olarak çekilme hakkının olmadığına kadar bir çok tartışma gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise açıklamalarında biz kararımızı verdik. İstanbul Sözleşmesinden tek taraflı olarak çekiliyoruz. demişti. Günlerce tartışılan bu karar sonrası. Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaatlerin baskısına dayanmadığı için İstanbul Sözleşmesinden çekildiği yönünde haberler çıkmıştı.

Tüm bu tartışmaların ardından bir adım da Meral Akşener’den geldi. Meral Akşener bugün bir dilekçe ile Danıştay‘a başvuru yaparak. İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının iptal edilmesi için başvuruda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu