HABER

Mili Eğitim Bakanından Öğretmenlere Aşı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından öğretmenlere aşı açıklaması yaptı. İlkokul öğretmenleri, okul öncesi kurumlarda bulunan öğretmenler, Psikolojik danışmanlarımız, okul yöneticileri ve okul çalışanları sistem tanımlamasıyla aşı randevu alabilecekler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Corona Virüs aşısı hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda hangi öğretmenlerin aşı olabileceğini açıkladı. Şuan için ilkokul öğretmenleri, psikoloji danışmanları, okul öncesi kurumlarda çalışan öğretmenler, okul yöneticileri ve çalışanlar sisteme tanımlanmasıyla Koronavirüs aşı randevu alabilecekler.

Şuana Kadar Kaç Öğretmen Korona Aşısı Oldu

Bakan Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarda şuana kadar kaç öğretmenin aşı olduğunu da açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yaptığı açıklamalara göre şuana kadar Covid-19 aşısı olan öğretmen sayımız 425 bin 430 olarak açıklandı.

Bakan Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şuana kadar ne kadar Milli Eğitim personelinin aşı olduğunu açıkladı. Şuana kadar 425 bin 430 Milli Eğitim personeli Covid-19 aşısı olmuş durumda. Bundan sonra da Sağlık Bakanlığının aşı tedarikine bağlı olarak tüm öğretmenlerimiz, psikolojik danışmalarımız, okul yöneticilerimiz ve çalışanlarımız Korona aşısı randevusu alabilecekler. dedi

AA haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamalara göre öncelikli olarak öğretmenlerin ve okul çalışanlarının Covid-19 aşısı olmaya devam ettiğini açıkladı.

Son Bakanlar Kurulu toplantısında kadar yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte. Okullarda öğretmenler de riskli guruba dahil olmuşlardı. Aşılama sürecinde öğretmenlerin öncelikli guruba dahil edilmesiyle birlikte 425 bin öğretmen Covid-19 aşısı olmuş durumda. Bundan sonrada aşı tedariki planlamasına bağlı olarak öğretmenler, psikolojik danışmanlar, okul yöneticileri ve okul çalışanları Koronavirüs aşı randevusu alabilecekler. Aşı randevusu tanımlaması olup olmadığını öğrenmek için öğretmenler e-Nabız ve 182 MHRS’den durumlarını takip edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu