HABER

Milli Eğitim Bakanından Sınav Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınav açıklaması yaptı. 3 Mayıs tarihinde yapılacak sınavlar ertelenecek mi ? Veliler ve öğrenciler bu sorunun cevabını merakla bekliyor. Bu soruya Milli Eğitim Bakanı verdi.

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk sınavlar ertelenecek mi ? sorusuna cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı ” Bilim Kurulu Önerileri dikkate alınacak” dedi. Buna göre Milli Eğitim Bakanı sınavlar hakkında Sağlık Bilim Kurulu önerilerine göre hakaret edeceklerini açıkladı. Bilim Kurulu sınavalar ertelenmeli derse. Sınavları erteleriz dedi. Öğrencilerimizin sağlığı bizim için daha önemli şeklinde konuştu.

Sınavlar ertelenecek mi milli eğittim bakanı açıkladı

Son dönemlerde ki Koronavirüs salgının giderek artması ve son bakanlar kurulu toplantısında bir takım önlemler alınmıştı. Önlemlerde sonra gözler 3 Mayıs tarihinde yapılacak sınavlara çevrilmişti. Sınavalar yapılacak mı ? Yoksa ertelenecek mi ? sorusu öğrencilerin ve velililerin merak ettiği bir konu olarak gündeme geliyordu.

Son dakika olarak Milli Eğitim Bakanı sınavlar hakkında açıklama yaptı. Sınavlar ertelenecek mi ? sorusuna bilim kurulu önerilerinin etkili olacağını açıkladı. Bilim Kurulu sınavlar ertelenmeli derse hiç düşünmeden erteleriz. Bizim için velilerin ve öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemli açıklamasını yaptı.

Sınavlar Koronavirüs Tablosuna Bağlı

Sınavların kaderi tamamen koronavirüs tablosuna bağlı. Milli Eğitim Ziya Selçuk sınavların kaderinin tamamen bilim kurulu önerilerine ve koronavirüs tablosuna bağlı olduğunu açıkladı. Tabloya bakacağız. Verilere bakacağız. Sınavların ertelenmesi kararını buna göre vereceğiz şeklinde konuştu. Öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin sağlığı her şeyde önemli şeklinde konuştu.

Sonuç olarak sınavlar ertelenecek mi ? Sorusunun cevabı tamamen Koronavirüs tablosunun nasıl şekilleneceğine bağlı diyebiliriz. Tablo da vaka sayıları olumlu yönde ilerlerse sınavlar belirlenen tarih de yapılabilir. Ancak koronavirüs tablosu artış gösterirse sınavların ertelenmesi gündem de diyebiliriz. Sınavların kaderi tamamen koronavirüs tablosuna bağlı olarak gelişecek diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu