HABER

Milli Eğitim Bakanlığından Uzaktan Eğitim Açıklaması

Bugün yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklanan iki hafta boyunca kısmen kapanma kararı sonrası okullara yüz yüze eğitime ara verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklaması sonrası Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrası açıklanan yeni tedbirler sonrası açıklama geldi. Milyonlarca veli ve öğrencinin beklediği açıklama bakanlıktan geldi. Bakanlık yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişe nasıl geçileceği konusunda açıklama geldi. 15 Nisan günü uzaktan eğitime geçileceğini bu sürede gerekli hazırlıkların yapılacağını açıkladı.

Korona Virüs vaka sayılarının 60 bine dayanması sonucu yeni tedbirler alındı. Alınan tedbirleri bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Açıklamalar sonrası yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçileceği açıklandı. Yeni tedbirleri Milli Eğitim Bakanlığı 15 Nisan tarihinde geçileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Tüm Sınıflar İçin Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen açıklama :

* Ülkemiz genelinde uygulanan Kovid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararlar alınmıştır.

* Buna göre ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

* Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

* Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

* 8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.

* 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir.

* Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir.

* Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu