HABER

Muharrem İnce Son Dakika Açıklaması 29 Ekimde manifestomuzu Yazmaya Başlıyoruz

Memleket Hareketi adı altında Türkiye’nin ilerini gezen Muharrem İnce son dakika açıklaması geldi. Muharrem İnce 29 Ekim Tarihinde bir araya gelerek manifestomuzu yazmaya başlıyoruz. Kısa süre sonra da manifestomuzu açıklayacağız dedi.

Muharrem Ince manifestomuzu aciklayacagiz

CHP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Türkiye turuna çıkmış ve adına da Memleket Hareketi adını vermişti. Parti mi kuracak yoksa imza toplayıp Cumhurbaşkanı adayı mı olacak ? sorularına net cevap vermeyen bu hareketin memleket insanın ile beraber olmak adına olduğunu açıklayan Muharrem İncenin parti kuracağı gezileri sırasında geldiği Tokat ilçesinde ortaya çıktı.

Muharrem İnce : Parti Kurayım mı ?

Muharrem İnce Memleket Hareketi kapsamında gezilerine Tokat ilinde devam etti. Tokat ilinde bir takım ziyaretlerde bulunan Muharrem İnce daha sonra esnaf ziyaretleri yaptı. Bu ziyaretlerde bir esnafın  “İnşallah sen parti kurarsın ağabey. Bence ayrıl onlardan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığınız oyu biliyoruz” sözlerine karşılık ” Parti Kurayım mı? ” şeklinde ki sorusuna halk Kur şeklinde karşılık geldi.

Böylece Muharrem İncenin aklından parti kurmak ve Memleket Hareketini Partileştirme düşüncesi olduğu ortaya çıktı.

Muharrem İnce : Manifestomuzu Yazacağız

Muharrem İnce Tokat gezisi de askerliğini Tokat da yaptığını belirterek. 30 yıl önce bu sokaklarda hafta sonu izininde dolaştım. Askerlikte elimde silah kapıda beklerken ne kadar faydasız olduğumu düşündüm. Ben fizik öğretmeniyim daha faydalı şeyler yapmam gerektiğine o zaman karar verdim. Şeklinde konuştu. Memleket Hareketi kurucuları ile il il gezdiklerini şuana kadar 41 ili gezdiklerini tüm ileri gezdikten sonra büyük ilçeleri de gezip Memleket Hareketini oluşturan arkadaşları ile beraber oturup manifestomuzu yazacağız ve kısa zaman sonra manifestomuzu açıklayacağız şeklinde konuştu.

Konuşmalarında Azerbaycan’a destek veren Muharrem İnce Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız. Azerbaycan’a gitmek istediklerini ancak güvenlik gerekçesi ile buna izin verilmediğini bunda da ne kadar haklı olduklarını gördüklerini açıklamalarına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu