MAGAZİN

Necat İşler Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Uzun bir aradan sonra BluTV ekranlarında “Saygı” adında ki dizi ile dönüş yapan Necat İşler şikayet edildi. Hakkında soruşturma başlatılan Saygı dizisinde Ercüment Çözer karakterini canlandıracak Necat İşler neden şikayet edildi. Savcılık neden soruşturma açtı.

Necat Isler hakkinda sorusturma acildi

Her zaman uç noktalarda yaşayan Necat İşler uzun süredir ekranlardan uzaktı. Film projeleri dışında dizi dünyasından uzak duran ünlü oyuncu BluTV ekranlarına “Saygı” isimli dizi ile tekrar dönüş yapmaya hazırlanırken hakkında açılan soruşturma ile karşılaştı. Soruşturmanın nedeni yıllar önce attığı bir Tweet oldu. Bir çok ünlü isim gibi Necat İşler de attığı bir tweet ile savcılık karşısına geçecek gibi görünüyor.

Suçu ve Suçluyu Övmek Suçundan Soruşturma Açıldı

Necat İşler yıllar önce 15 Temmuz darbe girişimi sonrası attığı bir tweet başını belaya soktu. 15 Temmuz dan sonra “Emir geliyor. Boğaziçi Köprüsü’ne gidiyorsun. Kafanı kesip vatan haini diyorlar. Emir geliyor. Doğu’ya gidiyorsun. Ölüyorsun. Şehit diyorlar” şeklinde ki paylaşımları sonrası bir vatandaş tarafından savcılığa şikayet edildi.

Kişileri kışkırtmak ve ülkenin bölünmesi suçundan şikayet edilen Necat işler hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı “Suçu ve Suçluyu Övme” suçundan soruşturma başlattı. Yapılan soruşturmada Necat İşlerin adresinin Bodrum olduğu ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığının yetki sınırları dışında olduğu tespit edilerek “yetkisizlik” kararı vererek dosyayı Bodrum ilçesi savcılığına gönderdi.

Haber sonrası Necat İşlerden konu hakkında her hangi bir açıklama gelmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu