GÜNCEL

Öğretmenine Mal Dedi Sosyal Medyada Olay Oldu

Koronavirüs nedeni ile uzaktan eğitim devam ediyor. Uzaktan eğitim sırasında Kendi kitabını öneren öğretmenine mal diyen öğrenciye öğretmen ” Evet malım Kübra mikrofonun açık terbiyesizlik yapma” şeklinde verdiği cevap sosyal medya da olay oldu.

ogretmenine mal dedi sosyal medya da olay oldu

Korona virüs nedeni ile uzaktan eğitim devam ediyor. Uzaktan eğitim sırasında bazen öğrencilerin bazen öğretmenlerin mikrofonları açık unuttukları oluyor. Ve ortaya ilginç gaflar çıkıyor. Bunun bir örneği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi de meydana geldi. Uzaktan eğitim yapıldığı bir sırada bir kız öğrencinin mikrofonunu açık unutması ve öğretmenine mal diye hitap etmesi sonucu öğretmenin verdiği cevap sosyal medya da olay oldu.

Öğretmenine Mal Bu Adam Ya Dedi

Uzaktan eğitim esnasında mikrofonunu açık olduğundan bir haberdar olan kız öğrenci öğretmenin kitap önerisi karşısında “Kendi kitabını öneriyor mal mı bu adam ya” şeklinde terbiyesiz bir yaklaşım sergiledi.

Öğretmenin Cevabı Olay Oldu

Ders veren ve kendisine “mal” diye hitap eden Kübra adında ki kız öğrencisine ” Evet malım Kübra mikrofonun açık terbiyesizlik yapma ” şeklinde cevap vermesi sosyal medya da olay oldu. Olayın ortaya çıkmasından sonra uzaktan eğitimde ki gaflar ve Kübra kelimesi ilk sıraya oturdu.

Öğretmenine “Mal” diye hitap eden öğrencinin eğitimden ne kadar uzak olduğu uzaktan eğitimin yeterli olmayacağı önce saygıyı öğrenmesi gerektiği yorumları yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu