SON DAKİKA

Reuters Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasağı Gündemde

Kornavirüs vaka sayısının giderek artığı Türkiye’de önlemler kapsamında soka çıkma yasağı gelebilir. İngiliz Haber ajansı Reuters konuşan bir yetkili Gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı gündemde şeklinde konuştu.

Türkiye korona virüs vaka sayısı her geçen gün artıyor. Vaka sayısının artmasına bağlı olarak yeni önlemler gündeme geliyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar kurulundan yeni önlemeler çıkabileceği iddia edilmiş ancak bakanlar kurlu toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı yeni önlemlerden bahsetmemiş. Okulların yüz yüze ne zaman açılacağının ve yerli Korona aşısı üzerine açıklamalar yapmıştı. 2019 yılının sonunda Çin’de başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan bir milyon kişinin ölümüne neden olan Korona Virüs sonbaharla birlikte etkisini daha çok artırmaya başlamıştı.

Korona onlemleri kapsaminda sokaga cikma yasagi gelebilir

Türkiye’de de giderek etkisini artıran ve her geçen gün vaka sayılarının artması doğal olarak yeni önlemler gelecek mi sorusunu sorduruyor. Dün toparlanan Bakanlar kurulunda Korona Virüs önlemleri doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlara yeni kısıtlamalar geleceği, hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı iddiaları gündeme son dakika haberi olarak düşmüştü. Ancak bakanlar kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamalar da yeni kısıtlamalar olmadığı anlaşıldı.

Son Dakika Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

Bugün son dakika haberleri gündeme yine bomba gibi düştü. İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili Türkiye’de Korona önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanabilir dedi. İsmi açıklanmayan üst düzey yetkilinin açıklamalarına göre gençlere ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı uygulanabilir. Ayrıca yine Korona önlemleri kapsamında hafta sonları tüm ülkede sokağa çıkma yasağı gündemde ve tartışılıyor.

Reuters’a  konuşan üst düzey yetkili korona virüs vaka sayısının açıklanan rakamların 5 katı olduğunu iddia etti. Birkaç hafta vaka sayılarının gözlemlenip daha sonra sokağa çıkma yasağı gibi önlemlerin gündeme gelebileceğini söyledi. Son zamanlarda artış gösteren ve 2 binli rakamların üzerine çıkan korona virüs vaka sayısı tüm çevrelerde korku ve endişe uyandırmıştı. Bu şekilde vaka sayıların da ki artışın devam etmesi ve kış ayalarına giriliyor olması bazı çevrelerde yeni önlemler kapıda düşüncesini uyandırmıştı. Şuan için yeni önlemler ve kısıtlamalar konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor. Reuters’a  açıklama yapan yetkili kim bilinmiyor ve yapılan açıklamalar bir iddia olarak duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu